۳
۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۵

فیس‎بوک: ما در دو سال آینده صد درصد سبز خواهیم شد

ایتنا – فیس‎بوک قصد دارد با استفاده از نور خورشید و باد، انرژی مورد نیاز مراکز داده خود را تامین کند.
فیس‎بوک: ما در دو سال آینده صد درصد سبز خواهیم شد
شرکت فیس‎بوک گفته است به منظور مقابله با تغییرات اقلیمی و با هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، قصد دارد تا دو سال آینده تمام انرژی مورد نیاز خود را از انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کند و به یک کمپانی صد در صد سبز تبدیل شود.
 
به گزارش سرویس اخبار جدید تکنولوژی از رایورز به نقل از وب‌سایت بیزینس رکوردر، فیس‎بوک در این طرح می‌کوشد انتشار گازهای مضر و گلخانه‌ای را 75 درصد کاهش دهد و تمام فعالیت‌های خود را تا پایان سال 2020 به طور کامل با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر عملیاتی نماید.
 
در همین راستا فیس‎بوک قراردادهایی برای تولید بیش از 3 گیگاوات معادل با سه میلیارد وات انرژی منعقد کرده که این انرژی‌ها از نور خورشید و باد به دست می‌آید.
 
فیس‎بوک در سال 2013 اولین انرژی بادی خود را خریداری کرده است.
 
این پروژه عمدتاً در مناطقی همچون سوئد، آمریکا و مکزیک عملیاتی می‌شود.
 

پنل های خورشیدی


غول فناوری دنیا در سال 2015 هدف ویژه‌ای در این راستا برای خود تصور کرد و آن این بود که تا سال 2018 بالغ بر نیمی از فعالیت‌های خود را با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر انجام دهد و اکنون فیس‎بوک می‌گوید به این هدف خود دست یافته است.
 
گفتنی است بسیاری از سازمان‌های فعال در حوزه فناوری از جمله گوگل و اپل، می‌کوشند انرژی خود را از منابع تجدیدپذیر تامین کنند.
 
استفاده از نیروگاه‌های بادی یکی از شیوه‌های رایج در این خصوص است.
 
چنین رویکردی علاوه بر این که باعث بهبود محیط زیست و افزایش جلوه مثبت این شرکت‌ها نزد افکار عمومی می‌شود، هزینه این شرکت‌ها برای تهیه انرژی الکتریکی مورد نیاز آنها را نیز کاهش می‌دهد.
 
کد مطلب: 53910
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
افرین چه جالب. تصور کنید اگر فیس بوک در ایران بود، با توجه به این که ما خیلی انرژی سولار در کشور داریم چه می کرد و چه می شد ؟
feedback
Iran, Islamic Republic of
احتمالا درخواستش رد می شد و متهم می شد که از نظام سلطه پیروی میکنه
آرمین لرستانی
feedback
Iran, Islamic Republic of
ما هم در سال های آینده قهوه ای تر خواهیم شد
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام