۰
plusresetminus
سه شنبه ۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۵

تغییر روش واتس‌اپ و دردسر کاربران

ایتنا - فایل‌های پشتیبان گرفته شده از پیام‌رسان واتس‌اپ در گوگل، رمزنگاری شده نیستند.
تغییر روش واتس‌اپ و دردسر کاربران

از آنجا که اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ درحال تغییر روش پشتیبان‌گیری و گرفتن بک‌آپ (backup)برای اطلاعات و داده‌های کاربرانش است، مدت‌هاست به منظور یکپارچه‌سازی و افزایش میزان دسترسی آن‌ها به اطلاعاتشان از سرویس گوگل درایو برای ذخیره داده‌های پشتیبان‌گیری شده خود استفاده کرده است.

به گزارش ایتنا از ایسنا، چند روز پیش بود که واتس اپ اعلام کرد درصورتی‌که کاربران پشتیبان‌گیری داده‌های خود را بیش‌تر از یک‌ سال باشد که به‌روزرسانی‌رسانی نکرده باشند، واتس اپ دیگر از فضای ذخیره سازی محدود سرویس گوگل درایو استفاده نخواهد کرد و این بدان معناست که اطلاعات کاربران در گوگل درایو حذف خواهد شد.

بنابراین کاربران تا تاریخ ۱۲ نوامبر سال جاری ۲۰۱۸ میلادی فرصت دارند که داده‌های خود را پشتیبان‌گیری کنند تا از گوگل درایو حذف نشود.
اما حالا بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان فعال در حوزه فناوری در فضای مجازی اعلام کرده‌اند که فایل‌های پشتیبان‌گیری شده و ذخیره شده کاربران واتس‌اپ در گوگل درایو به‌صورت رمزنگاری شده ذخیره نمی‌شود که این امر می‌تواند به‌معنای نقض حریم خصوصی کاربران و افشای اطلاعات شخصی آن‌ها باشد.

کاربران به‌منظور پشتیبان‌گیری از داده‌های خود در واتس‌اپ می‌توانند پس از باز کردن اپلیکیشن، به قسمت Settings > Chats > Chat Backup مراجعه کنند. البته لازم به ذکر است که کاربران آیفون با سیستم‌عامل  iOSکه از واتس‌اپ استفاده می‌کنند، با خطر حذف داده‌های خود روبرو نخواهند بود زیرا فیس بوک پیش‌تر به‌منظور پشتیبان‌گیری از داده‌های واتس‌اپ در سرویس آی کلاد (iCloud) با اپل قرارداد بسته است.
کد مطلب: 53887
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است