کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

حذف فیلترشکن فیس‌بوک از اپ استور

4 شهريور 1397 ساعت 12:38

ایتنا - اپل اعلام کرده که یک اپلیکیشن فیلترشکن (VPN) تحت عنوان Onavo Protect را از فروشگاه اینترنتی اپ‌استور حذف کرده است.

به گزارش ایتنا از ایسنا، با توجه به رشد قارچی شکل اپلیکیشن‌های فیلترشکن و به اصطلاح VPNکه یک تهدید جدی برای امنیت سایبری و حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران محسوب می‌شود، بسیاری از کارشناسان و متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری به کاربران هشدار داده‌اند که به‌منظور محافظت از حریم خصوصی و جلوگیری از دسترسی هکرها به داده‌های شخصی و محرمانه آن‌ها، به هیچ عنوان از این گونه برنامه‌های مخرب و ناشناس استقاده نکنند.

اپل نیز بدین منظور قوانین و مقررات سخت‌گیرانه و پیچیده‌ای را تنظیم کرده است تا کاربران محصولات اپل بویژه گوشی‌های آیفون را از استفاده از اپلیکیشن‌های نامعتبر، مشکوک و آلوده برحذر بدارد.

اپلیکیشن فیلترشکن Onavo Protect که توسط شرکت فیس‌بوک خریداری و تصاحب شده بود، تحت تاثیر امکان دسترسی هکرها و مجرمان سایبری به اطلاعات کاربران از سوی اپ‌استور اپل حذف و غیرقابل دسترس اعلام شد.  
اپل در این باره با انتشار بیانیه‌ای عنوان کرده است که اپلیکیشن مذکور به علت نقض قوانین و مقررات فروشگاه اینترنتی اپ استور از این درگاه حذف شده است.


کد مطلب: 53868

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/53868/حذف-فیلترشکن-فیس-بوک-اپ-استور

ايتنا
  https://www.itna.ir