۰
plusresetminus
شنبه ۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۶
در آمریکا؛

iOS جای اندروید را می‌گیرد؟

ایتنا - تحقیقات نشان می‌دهد ۱۸ درصد از کاربران آمریکایی اندروید به سمت آیفون (iOS) تغییر پلتفرم داده‌اند.
iOS جای اندروید را می‌گیرد؟

بر اساس نتایج تازه‌ترین تحقیقات صورت گرفته، بسیاری از کاربران موبایل در ایالات متحده آمریکا در استفاده گوشی‌های اندرویدی به آیفون و بالعکس تغییر نظر داده‌اند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، با اینکه بسیاری از کاربران گوشی‌های هوشمند همواره بر این باورند که در صورت استفاده طولانی‌مدت از یک سیستم عامل، تا آخر عمرشان به همان عادت کرده و باید از همان استفاده کنند، اما به تازگی تحقیقات و گزارش های منتشر شده نشان می‌دهد که میزان قابل توجهی از کاربران آمریکایی خلاف تصور عموم کاربران رفتار کرده‌اند و بدین ترتیب، بسیاری از آنها از گوشی های آیفون با سیستم عامل iOS روی برگردانده و به سمت و سوی گوشی های اندرویدی متمایل شده اند و البته عکس این موضوع نیز صادق بوده است.

در این آمار ، نظرسنجی و بررسی های جدید که بر روی بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از کاربران موبایل در سراسر ایالات متحده آمریکا صورت پذیرفته است،  ۱۸ درصد از کاربران اندروید به سمت آیفون (iOS) تغییر پلتفرم داده اند . این در حالیست که تنها نظر ۱۱ درصد از کاربرانiOS به اندروید تغییر پیدا کرده است.

این بدان معناست که ۷۱ درصد از کاربران سیستم عامل iOS ( گوشی های آیفون و محصولات اپل) به این سیستم عامل محبوب و پرطرفدار وفادارباقی مانده اند و احتمال اینکه در آینده نظرشان به اندروید تغییر پیدا کند نزدیک به صفر است چراکه آنها از تمامی قابلیت های موردنظر و موجود در سیستم عامل iOS رضایت کامل داشته اند.

از میان کاربرانی که از اندروید به سمت iOS گرویده شده اند، ۴۷ درصد از آنها علت این تمایل و تغییر جهت را بهبود رابط کاربری و تجربه بهتر در گوشی های آیفون اعلام کرده اند و در میان آن دسته از کاربرانی که از آیفون به اندروید تغییر نظر داده اند، نیز متن‌باز بودن سیستم عامل اندروید و باز بودن دست کاربر برای انجام کارهای پیشرفته و حرفه ای را علت آن عنوان کرده‌اند.

همچنین کاربران دو عامل قیمت و رابط کاربری گوشی های هوشمند را از مهم ترین عوامل و فاکتورهای تاثیرگذار در تصمیم گیری و تمایل به سمت یکی از دو سیستم عامل های محبوب موبایل دانسته‌اند.

در آخر نیز باید گفت که مهم‌ترین عاملی که موجب شده است کاربران آمریکایی از آیفون به سمت و سوی گوشی‌های اندرویدی کشانده شوند، قیمت مناسب‌تر گوشی‌های اندرویدی در مقایسه با آیفون های جدید بوده است این در حالیست که درست در نقطه مقابل آن، کاربرانی که از اندروید به iOS روی آورده‌اند، بهبود رابط کاربری و سرعت سیستم عامل را به عنوان مهم‌ترین عامل در این تغییر نظر و تمایل خود عنوان کرده‌اند.
کد مطلب: 53850
نام شما
آدرس ايميل شما