۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۴
قابلیت جدید اپل

تجهیز خودران‌های اپل به شیشه جلو با قابلیت AR برای استفاده از FaceTime

ایتنا - درست است که می‌توانید برای تماس از تلفنتان هم استفاده کنید، ولی وقتی می‌توانید از اتومبیلیتان برای چت با دیگران استفاده کنید دیگر چه نیازی به تلفن است؟
تجهیز خودران‌های اپل به شیشه جلو با قابلیت AR برای استفاده از FaceTime
 
از تلاش‌های اخیر شرکت اپل برای ثبت حق انحصاری برای تولید یک شیشه جلوی خودرو که مجهز به واقعیت افزوده است، این گمان تقویت می‌شود که خودروی شما در آینده ممکن است بیش از گذشته شبیه آیفونتان عمل کند.
 
به گزارش سرویس اخبار جدید تکنولوژی از رایورز به نقل از مشبل، سایت Patently Apple از یک درخواست پتنت اروپایی برای یک نمایشگر شیشه جلو مطلع شده که شرایط نقشه و جاده را در خودران‌ها نمایش می‌دهد.
گفته شده اپل مشغول تست خودروهای خودران بوده است، ولی اطلاعات چندانی درباره این پروژه منتشر نکرده است.
 
اما روشن است که در آینده احتمالا کاربران می‌توانند در حالی که راحت روی صندلی خودروی خودرانشان نشسته‌اند شاهد اطلاعاتی باشند که بر روی هِد آپ دیسپلی (HUD) نمایش داده می‌شود.
چنین چیزی پنجره‌های مجهز به واقعیت افزوده پیشنهادی بر روی هایپرلوپ فوق پرسرعت را به ذهن متبادر می‌سازد. شما، بر اساس اینکه به کجا نگاه می‌کنید و مناظر بیرون، چیزهای مختلفی روی صفحه خواهید دید.
 
آنچه باعث می‌شود چنین قابلیتی حس نشستن در یک iCar را ایجاد نماید، سازگاری آن برای انجام محاورات ویدئویی FaceTime با دیگران است، حتی با فردی که در خودروی دیگری نشسته است.
درست است که می‌توانید برای تماس از تلفنتان هم استفاده کنید، ولی وقتی می‌توانید از اتومبیلیتان برای چت با دیگران استفاده کنید دیگر چه نیازی به تلفن است؟
 
خودروی خودران

البته به نظر می رسد که اپل نیز به نگرانی سرنشینان خودروهایی که خودران هستند توجه دارد، به ویزه از این بابت که اخیرا اعتماد به این خودروها کاهش یافته است.
اگر این سیستم از روی نوع حرکت چشم‌ها، اشارات، وضعیت و دمای بدن، شدت تنفس، پلک زدن یا ضربان قلبتان به این نتیجه برسد که استرس شما بالا رفته است، می‌تواند نمایشگر AR را تغییر دهد تا آرام شوید.
 
یک سیستم خودران دیگر، به نام Drive.ai، به طور مشابه رانندگی سه بعدی و داده‌های محیطی را بر روی یک نمایشگر آنبورد نمایش می‌دهد.
در یکی از پست‌های بلاگ ماه گذشته آن توضیح داده شده است که «نمایش یک تجسم ساده به مسافران کمک می‌کند تا احساس راحتی بیشتری داشته باشند.»
 
کد مطلب: 53768
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام