d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - اپلیکیشن‌های کارخانه‌ای دردسرساز و ناامن!
۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۱

اپلیکیشن‌های کارخانه‌ای دردسرساز و ناامن!

ایتنا - نرم‌افزارهایی که در کارخانه روی موبایل‌ها نصب می‌شوند، دستگاه‌های اندروید را در معرض خطر هک قرار می‌دهند.
اپلیکیشن‌های کارخانه‌ای دردسرساز و ناامن!

به گزارش ایتنا از مهر، گزارش شرکت امنیتی  Kryptowire   نشان می‌دهد بسیار از دستگاه های اندرویدی در معرض خطر هک قرار دارند. دلیل این امر هم سیستم عامل باز این دستگاه‌ها است.

در این تحقیقKryptowire 10 دستگاه اندروید را بررسی کرده که اپراتورهای مخابراتی آمریکا از آنها پشتیبانی می‌کنند. این شرکت ضمن تحقیقات باگ‌هایی در firmware(نرم‌افزاری که از قبل روی دستگاه ها نصب شده) یافتند که دستگاه ها را در معرض خطر حملات اپلیکیشن‌های بد قرار می‌دهد.

در این تحقیق آمده است: سیستم عامل و اپلیکیشن‌هایی که در کارخانه روی دستگاه نصب می‌شوند، به دلیل وجود ضعف‌هایی خطرناک هستند. به همین دلیل دستگاه حتی از زمان خرید در برابر خطر هک قرار دارد.

این شرکت امنیتی در این تحقیق برخی از دستگاه های موبایل شرکت ZTE را بررسی کرده است. این درحالی است که دولت آمریکا استفاده از دستگاه های ZTE  و هواوی را برای نظامیان ممنوع کرده است.

 این شکاف امنیتی یکی از پیامدهای استراتژی تجاری اندروید است زیرا اندروید به شرکت‌های طرف سوم مانند ZTE اجازه می‌دهد کد های برنامه را تغییر دهند. این توانایی تغییر که سبب شده سیستم عامل اندروید برای تولید کنندگان موبایل جذاب باشد،  در حقیقت عامل شکاف امنیتی است که به اپلیکیشن‌های بد اجازه می‌دهد کنترل دستگاه را به عهده بگیرند.
کد مطلب: 53765
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام