۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۵

انتخابات ایالتی آمریکا با گوشی هوشمند مبتنی بر بلاک‌چین

ایتنا - ایالت وست ویرجینیا با شرکت Voatz از بوستون برای فراه‌مسازی امکان رای دادن از طریق تلفن هوشمند برای سربازان مستقر در خارج از کشور برای انتخابات میان دوره‌ای 2018 قرارداد منقعد کرده است.
انتخابات ایالتی آمریکا با گوشی هوشمند مبتنی بر بلاک‌چین

یک برنامه پایلوت جدید در ایالت ویرجینیای غربی در صدد است تا رای‌گیری را به آینده تکنولوژیکی ببرد.
در این راستا، این ایالت به یکی از رایج‌ترین کلیدواژه های تکنولوژی 2018 چشم دوخته است.
 
به گزارش ایتنا به نقل از مشبل، وست ویرجینیا با شرکت Voatz از بوستون برای فراهم‌سازی امکان رای دادن از طریق تلفن هوشمند برای سربازان مستقر در خارج از کشور برای انتخابات میان دوره ای 2018 قرارداد منقعد کرده است.
اعضای ارتش قادر خواهند بود تا با استفاده از یک اپلیکیشن رای بدهند، که در این حالت داده‌های مربوط به رای‌دهی بر روی یک بلاک‌چین ضبط می شوند.
 
سربازان همچنین قادر خواهند بود تا در در صورت تمایل رایشان را به صورت کاغذی بیندازند.
 
به منظور استفاده از این اپ، لازم خواهد بود که رای‌دهندگان یک عکسی که دولت برای کارت شناسائی‌شان صادر کرده و همچنین یک ویدئوی سلفی را ارائه کنند.
تکنولوژی تشخیص چهره Voatz تضمین‌گر این خواهد بود که فردی که در ویدئوی سلفی رای می‌دهد با آنچه در کارت شناسایی ذکر شده مطابقت دارد.
 


ولی استفاده از رای‌گیری مبتنی بر تلفن هوشمند، اپ، و بلاک چین موجب بروز نگرانی‌هایی می‌شود، زیرا این تکنولوژی‌ها ممکن است با شیوه توصیه شده برای تامین امنیت یک انتخابات همخوانی نداشته باشند.
حتی جوزف لورنزو هال، تکنولوژیست ارشد در مرکز دموکراسی و تکنولوژی، به CNN گفت که این، به خاطر آسیب‌پذیری‌های امنیتیی که پیش می‌کشد، یک «ایده وحشتناک» است.
 
استاندارد صنعتی برای امنیت انتخابات بر استفاده از دستگاه‌هایی است که یک ردپای کاغذی از خود به جا بگذارند، تا به این طریق در صورتی که بعدا تردیدی در صحت رای به وجود بیاید یک بکاپ غیردیجیتالی و غیر آسیب‌پذیر وجود داشته باشد.
به گفته لورنزو هال، تسهیل رای‌دهی از طریق یک گوشی هوشمند (قابل هک)، و لحاظ کردن آن داده‌ها به صورت دیجیتالی بدون ردپای کاغذی، حتی بر روی قوی‌ترین و سالم‌ترین تکنولوژی بلاک‌چین، راه‌های بسیار زیادی را برای حمله می‌گشاید.
 
همچنین خطر حملات به طور بالقوه انتخابات میان دوره‌ای 2018 را نیز تهدید می‌کند.
آژانس های اطلاعاتی آمریکا به این جمع‌بندی رسیده‌اند که در انتخابات 2016، هکرهای روس برای هک سیستم‌های راگیری در 21 ایالت تلاش کردند، و در دسترسی یافتن به داده‌های رای‌دهندگان در حداقل یکی از ایالت‌ها (ایلینوی) موفق بوده‌اند(هرچند که تاکنون شواهدی از دستکاری در این آراء و تغییرشان به دست نیامده است).
  
کد مطلب: 53761
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است