۰
plusresetminus
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۷

سیستم رای‌گیری با کمک سلفی!

ایتنا - مقامات ایالت وست ویرجینیای آمریکا قصد دارند از یک فناوری پیشرفته برای ایمن سازی سیستم‌های رای‌گیری الکترونیک استفاده کنند.
سیستم رای‌گیری با کمک سلفی!


در این سیستم از گوشی‌های هوشمند ایمن سازی شده بر مبنای فناوری بلاک چین برای جمع آوری آرا استفاده می شود. انتظار می رود از این شیوه رای گیری در انتخابات میان دوره ای سال ۲۰۱۸ کنگره آمریکا استفاده شود.

به گزارش ایتنا از مهر، مقامات محلی به همین منظور قراردادی را با شرکت وآتز در بوستون امضا کرده اند تا سربازان آمریکایی بتوانند با استفاده از گوشی‌های هوشمند خود در هر نقطه از جهان رای بدهند. به همین منظور یک برنامه ویژه تلفن همراه هم طراحی خواهد شد و آرای ثبت شده در قالب فناوری بلاک چین ثبت و ذخیره می شود تا امکان تقلب و دستکاری در آنها به حداقل برسد.

رای دهندگان برای استفاده از این برنامه تلفن همراه، باید عکسی از خود را به عنوان شناسه هویتی مورد تایید دولت ثبت کنند و سپس در زمان اقدام به رای گیری یک ویدئوی سلفی از خود در برابر دوربین گوشی تهیه و ارسال کنند. برنامه یادشده عکس قبلی را با این ویدئو مطابقت می‌دهد و از هویت فرد داوطلب اطمینان حاصل می کند. در ادامه داوطلب می تواند به فرد یا افراد موردنظرش رای بدهد.

البته برخی کارشناسان هشدار می‌دهند که هنوز نمی توان به طور قطعی در مورد امنیت چنین شیوه رای گیری اطمینان داشت و ضروری است در مورد این روش تحقیقات و بررسی‌های بیشتری صورت بگیرد.
مقامات آمریکایی مدعی هستند روسیه قصد دارد بار دیگر در انتخابات میان دوره ای کنگره ایالات متحده دخالت کند.
سنای آمریکا هم برای مقابله با این نگرانی‌ها ۲۵۰ میلیون دلار بودجه به منظور نوسازی و ایمن سازی فرایندهای رای گیری در آمریکا اختصاص داده است.
کد مطلب: 53743
نام شما
آدرس ايميل شما

شما از کدام مرورگر اینترنتی بیشتر استفاده می‌کنید؟
اینترنت اکسپلورر
فایرفاکس
کروم
سافاری
اج
مرورگرهای دیگر