۰
plusresetminus
شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۹

سنای آمریکا شایعه بازگشت گوگل با پذیرش سانسور به بازار چین را بررسی می‌کند

ایتنا - با این حال یک روزنامه چینی گزارش داده که بازگشت گوگل به چین حقیقت ندارد.
سنای آمریکا شایعه بازگشت گوگل با پذیرش سانسور به بازار چین را بررسی می‌کند
 
آیا Dragonfly گوگل حقیقت دارد؟ و آیا به این معناست که این شرکت سیلیکون ولی با چین برای سانسور جست‌وجوی شهروندان همکاری می‌کند؟
این پرسشی‌ست که گروهی از سناتورهای آمریکایی از هر دو حزب به دنبال یافتن پاسخ آن هستند.
 
به گزارش سرویس اخبار جدید تکنولوژی به نقل از CNET، پس از آنکه اخیرا گزارشهایی منتشر شد مبنی بر اینکه گوگل احتمالا با یک موتور جستجوی جدید به چین برمی‌گردد که دارای لیست سیاهی از عبارات و وب‌سایت‌هایی است به حقوق بشر، دموکراسی، دین و اعتراضات صلح‌آمیز ارجاع دارند.
سناتورها مارک وارنر، مارکو روبیو، تام کات، ران وایدن، کوری گاردنر و روبرت منندز در نامه‌ای به ساندار پیچای مدیر عامل گوگل پرسش‌هایی در این باره مطرح کردند.  
 
مارک وارنر در توئیتر خود نوشته است: «شرکت‌های آمریکایی نباید صرفا به خاطر ورود به بازار چین، ارزش‌های محوریشان را مخدودش نمایند. امروز مارک روبیو و من، در کنار چهار سناتور دیگر از هر دو حزب، در نامه‌ای به گوگل درباره گزارش‌های مبنی بر اینکه آنها می خواهند یک موتور جستجوی سانسور شده در چین راه‌اندازی کنند سوال کردیم.»
 
اسنادی که به دست سایت The Intercept رسیده است ظاهرا به پروژه ای با نام رمز Dragonfly ارجاع دارند که از بهار 2017 در دست اجرا بوده است.
 
گوگل در چین

برنامه نویسان و مهندسان گوگل ظاهرا یک اپ اندرویدی ساخته اند که به دولت چین نشان داده شده است.
بنا بر گزارش Intercept، یک نسخه نهایی از آن احتمالا شش تا نه ماه دیگر، بسته به اینکه چه زمانی توسط مسئولان چینی مورد تایید قرار بگیرد، عرضه خواهد شد.
 
این در حالی است که یک روزنامه چینی گزارش داده که بازگشت گوگل به چین حقیقت ندارد.
این گزارش با نقل قول از تحلیلگرانی که نامشان فاش نشده و اطلاعات برگرفته از «دپارتمان‌های مرتبط» بیان می کند که بعید است گوگل در کوتاه مدت به چین بازگردد و احتمالا فعلا تلاشش را بر جبران جریمه 5 میلیارد دلاری اتحادیه اروپا در موضوع نقض قانون ضدانحصار در رابطه با سیستم عامل موبایل اندروید متمرکز می‌نماید.
 
این شرکت در سال 2010 ارائه ابزارهای جست‌وجو به بازار چین را متوقف کرد، و این موتور جستجوی بین المللی توسط آنچه اصطلاحا «فایرفال بزرگ» این کشور نامیده می شود مسدود شده است.
 
کد مطلب: 53689
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام