۰
plusresetminus
جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۲

خانواده پرجمعیت اپلیکیشن‌های فیس‌بوک!

ایتنا - حدود ۲.۵ میلیارد نفر در جهان حداقل از یکی از اپلیکیشن های توسعه داده شده توسط فیس بوک نظیر واتس‌اپ و اینستاگرام استفاده می‌کنند.
خانواده پرجمعیت اپلیکیشن‌های فیس‌بوک!

بسیاری از کاربران فضای مجازی درحال ترک این شبکه اجتماعی هستند و فیس بوک دیگر آن فیس بوکی نیست که در روزهای اوج خود به سر می‌برد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، از طرفی دیگر هم رسوایی که فیس بوک در چندماه گذشته به بار آورد ، همگی دست در دست هم داد تا این شبکه اجتماعی محبوبیت قبلی خود را در میان کاربران نداشته باشد.

اما به تازگی با آمار و گزارشی که مدیران فیس بوک با همکاری موسسات تحقیقاتی و آماری منتشر کرده اند، می توان دریافت با اینکه خود اپلیکیشن فیس بوک در مسیر فراموشی و کم لطفی کاربرانش قرار گرفته و سیری نزولی را در پیش دارد ، اما این بدان معنا نیست که محبوبیت اپلیکیشن های دیگرش نیز رو به افول است.

گزارش مالی جدید این شرکت به وضوح نشان می دهد دقیقا برعکس فیس بوک ، اپلیکیشن های پیام رسان فیس بوک مسنجر و واتس اپ در کنار شبکه اجتماعی اینستاگرام از محبوبیت و استقبال بی‌نظیر و کم سابقه‌ای برخوردار شده اند به گونه ای که گفته می شود دست کم ۲.۵ میلیارد نفر در جهان حداقل از یکی از این اپلیکیشن‌های توسعه داده شده توسط فیس بوک استفاده می کنند.

البته لازم به ذکر است که این آمار برای تعداد اکانت‌های موجود در این اپلیکیشن هاست و تعداد نفرات در جهان را نشان نمی دهد.
طبق آماری که پیشتر توسط موسسات تحقیقاتی اعلام شده بود، بیش از ۱ میلیارد کاربر در اینستاگرام ، ۱.۵ میلیارد کاربر در واتس اپ و ۱.۳ میلیارد کاربر در پیام رسان فیس بوک مسنجر فعالیت دارند که این در نوع خود عدد بسیار بزرگ و موفقیت چشمگیری خواهد بود.

این آمار متعلق به سه ماهه دوم سال جاری ۲۰۱۸ میلادی است که آمار گفته شده به خوبی در نمودار ذکر و نشان داده شده است.
فیس بوک اینستاگرام واتس اپ اپلیکیشن

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند فیس بوک با ارائه این نمودار قصد داشته کاهش قابل توجه تعداد کاربران فیس بوک در ایالات متحده آمریکا ، کانادا و اروپا را نادیده بنگارد چراکه پس از رسوایی اطلاعاتی این شرکت، کمپین‌های بسیاری مبنی بر ترک و تحریم این شبکه اجتماعی درفضای مجازی ایجاد شد.
کد مطلب: 53598
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای