۰
plusresetminus
جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۰
هشدار به کاربران گوشی‌های هوشمند

و این بلوتوث‌های ناامن!

ایتنا - در صورتی که یک هکر در ارتباطات بلوتوثی دو دستگاه ناشناس حضور داشته باشد، می تواند به اطلاعات و داده‌های رد و بدل شده این دو کاربر قربانی دسترسی داشته باشد.
و این بلوتوث‌های ناامن!

به تازگی متخصصان فعال در حوزه تکنولوژی اعلام کرده‌اند که تعدادی از دستگاه‌های الکترونیکی از قبیل گوشی‌های هوشمند اندرویدی و iOS مشکلات امنیتی جدی دارند.

به گزارش سرویس اخبار امنیت از ایسنا، بر اساس گزارشی که متخصصان گروه پاسخگویی حوادث رایانه ای (CERT) ارائه داده اند بسیاری از وسائل الکترونیکی نظیر گوشی‌های هوشمندی که مبتنی بر سیستم عامل اندروید و iOS هستند، دارای یک سری مشکلات جدی امنیتی هستند که هکرها و مجرمان سایبری از طریق این آسیب‌پذیری‌ها و حفره های امنیتی همچون بلوتوث و برخی دیگر از اتصالات موبایلی می توانند دسترسی کاملی به اطلاعات موجود و ذخیره شده در گوشی های هوشمند داشته باشند.

طبق آنچه که در این گزارش‌ها آمده است، به نظر می رسد که در رمزگذاری داده ها به هنگامی که اطلاعات در حال انتقال از یک دستگاه به دستگاه دیگر هستند، مشکل بوجود می‌آید  و این بدان معناست در صورتی که یک هکر در ارتباطات بلوتوثی دو دستگاه ناشناس حضور داشته باشد، می تواند به اطلاعات و داده‌های رد و بدل شده این دو کاربر قربانی دسترسی داشته باشد.

به گفته این متخصصان، این مشکل امنیتی حتی در صورت ارسال و دریافت کدهای امنیتی برای احراز هویت کاربران و دستگاه‌هایشان نیز وجود دارد.
آنها بر این باورند که تمامی دستگاه‌های الکترونیکی نظیر تبلت و موبایل هایی که دارای تراشه پردازنده‌های اینتل، برودکام و کوالکام هستند، با چنین مشکلی مواجه هستند.

همچنین این متخصصان به کاربران توصیه و تاکید کرده‌اند کسانی که به روزرسانی‌های امنیتی را به موقع دریافت، نصب و دانلود می کنند، از چنین خطری مصون خواهند بود.
کد مطلب: 53597
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است