d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - ویندوز ۱۰ هنوز به اجرا بر روی ۷۰۰ میلیون دستگاه «فعال» نرسیده است
۰
plusresetminus
شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۹

ویندوز ۱۰ هنوز به اجرا بر روی ۷۰۰ میلیون دستگاه «فعال» نرسیده است

ایتنا - یکی از سخنگویان بخش «روابط با سرمایه‌گذاران» مایکروسافت گفته است که تاثیر ناشی از تاریخ پایان پشتیبانی ویندوز 7 (ژانویه 2020) هنوز تاثیر قابل توجهی بر میزان مصرف کاربران از ویندوز 10 نداشته است
ویندوز ۱۰ هنوز به اجرا بر روی ۷۰۰ میلیون دستگاه «فعال» نرسیده است
 
مسئولان رسمی مایکروسافت قبلا به طور غیررسمی اشاره کرده بودند که این شرکت در آستانه رسیدن به نقطه 700 میلیونی برای ویندوز 10 است، ولی اکنون این مطلب را رسما اعلام نموده‌اند.
 
به گزارش سرویس اخبار نرم‌افزار از رایورز به نقل از ZDNet، در آستانه فراخوان تحلیلگران برای سه ماهه چهارم سال مالی 2018 در 19 ژوئیه، ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت اعلام کرد که ویندوز 10 تقریبا به 700 میلیون «فعال» رسیده است. این رقم در نوامبر 2017 در حدود 600 میلیون بود.
 
مسئولان مایکروسافت در روز یکم کنفرانس توسعه دهندگان Build 2018 این شرکت در سیاتل در ماه مه گذشته رسیدن به این رقم 700 میلیونی را اعلام کردند (و سپس حرفشان را پس گرفتند). در عوض، تصمیم گرفتن از عبارت «حدود 700 میلیون» استفاده کنند. در چند ماه گذشته، ظاهرا واژه رسمی در این باره «تقریبا» بوده است، ولی این بار دیگر این رقم به طور کامل حاصل شده است.
 
یکی از سخنگویان بخش «روابط با سرمایه‌گذاران» مایکروسافت گفته است که تاثیر ناشی از تاریخ پایان پشتیبانی ویندوز 7 (ژانویه 2020) هنوز تاثیر قابل توجهی بر میزان مصرف کاربران از ویندوز 10 نداشته است، اما نزدیک‌تر شدن به سررسید اعلام شده باعث شد تا این رقم رسما به بیش از عدد جادویی 700 میلیون برسد.
 
مایکروسافت ویندوز

معیار «دستگاه‌های فعال ماهانه» مایکروسافت برای دستگاه‌هایی است که در 28 روز اخیر «فعال» بوده‌اند. این رقم شامل ویندوز 10 بر روی PCها، تبلت‌ها، گوشی‌ها، کنسول‌های Xbox، دستگاه‌های Surface Hub و HoloLens می‌شود، و دربرگیرنده همه آپدیت‌های مهم مختلف ویندوز 10 می‌شود.
 
هدفی که خود مایکروسافت در سال 2015 اعلام کرده بود اجرای ویندوز 10 به صورت فعال بر روی 1 میلیارد دستگاه ظرف دو تا سه سال از انتشار اولیه آن در سال 2015 بود.
مسئولان مایکروسافت سال گذشته اذعان کردند که رسیدن به عدد 1 میلیارد بیش از زمان پیش‌بینی شده طول بکشد، که احتمالا در نتیجه شکست مایکروسافت در جلب توجهات به استفاده از ویندوز 10 بر روی گوشی‌های همراه است.
 
مسئولان این شرکت اخیرا اعلام کرده‌اند که از حدود 700 میلیون دستگاه فعال ماهانه که از ویندوز 10 استفاده می‌کنند، 200 میلیونشان دستگاه‌های ویندوز 10 تجاری هستند.
 
کد مطلب: 53575
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام