d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - ترجمه عجیب و غریب گوگل!
۱
۰
plusresetminus
سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۰

ترجمه عجیب و غریب گوگل!

ایتنا - تا به حال کاربران بارها از ارائه ترجمه‌های عجیب و غریب توسط خدمات ترجمه گوگل یا گوگل ترنسلیت خبر داده‌اند و این بار هم یک رویداد عجیب دیگر مورد توجه قرار گرفته است.
ترجمه عجیب و غریب گوگل!

 اگر شما زبان موری که زبان متداول در میان برخی قبایل کشور نیوزلند است را به عنوان زبان مبدا ترجمه انتخاب کرده و کلمه سگ را به انگلیسی ۱۶  بار تایپ کنید، پیام عجیب زیر ظاهر می شود:
روز قیامت سه دقیقه به ۱۲ است. ما شخصیت ها و تحولات چشمگیری را در جهان تجربه می کنیم.

به گزارش ایتنا از مهر، اما اگر کلمه dog را یک بار بیشتر تایپ کنید علاوه بر جمله بالا این مطلب هم به آن اضافه می شود: ... این امر نشانه آن است که ما در حال نزدیک شدن به پایان جهان هستیم و مسیح بازمی گردد.

در نهایت با تایپ چندباره کلمه dog صفت "به نحو فزاینده‌ای" به جمله ما در حال نزدیک شدن به پایان جهان هستیم افزوده می شود.
به نظر می رسد الگوریتم های هوش مصنوعی گوگل قادر به درک منطق تکرار کلمات در برنامه مترجم این شرکت نیستند و در زمان ترجمه کلمات از زبان هایی مانند موری یا سومالیایی که لغت در آنها بسیار کوتاه تر هستند دچار خطا و مشکل می شوند.

گوگل پس از اطلاع از این موضوع مشکل یادشده را برطرف کرده، اما پیش بینی می شود در آینده باز هم اشکالات مشابهی در برنامه مترجم گوگل شناسایی شود.
کد مطلب: 53563
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
این به دلیل کمک گرفتن از کاربران برای ترجمه هست و اگر کارمند گوگل اشتباها کمک-ترجمه های فرستاده شده کاربران را تایید کند این مشکل پیش می آید
تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير