۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۱

نقشه جهانی قیمت اینترنت در قاره‌های مختلف

ایتنا - کشورهای جنوب صحرای آفریقا و بخشی از اقیانوسیه بیش‌ترین هزینه را برای اینترنت می‌پردازند.
نقشه جهانی قیمت اینترنت در قاره‌های مختلف


در حالی که هزینه اینترنت برای کاربران در سراسر جهان متفاوت است، آسیا و روسیه کمترین و کشورهای جنوب صحرای آفریقا و مناطق خاصی از اقیانوسیه بیش‌ترین هزینه را برای اینترنت می‌پردازند.

به گزارش سرویس اینترنت از ایسنا،‌ به لطف اینترنت، مردم در سراسر جهان می‌توانند بدون اینکه صندلی خود را ترک کنند، به تحقیقات جهانی و راهنمایی‌های تجاری دست یابند یا دوستان خود را در مناطق دور، ملاقات کنند؛ با این حال، طبق گزارش منتشره توسط منتال‌فلاس، همه‌ افراد در جهان هزینه‌ یکسانی برای این امتیازهای دیجیتالی نمی‌پردازند.

با مقایسه قیمت اینترنت برای کاربران در هر کشور، نقشه‌هایی از هر کدام از قاره‌ها به دست آمده است. این داده‌ها با مقایسه‌ اطلاعات موسسه تحقیقاتی BDRC و Cable.co.uk به دست آمده که ۳۳۵۱ بسته‌ پهنای باند را در ۱۹۶ کشور از تاریخ ۱۸ آگوست ۲۰۱۷ تا ۱۲ اکتبر ۲۰۱۷ مورد بررسی قرار داده است.

برای مثال، در آمریکا، هزینه میانگین سرویس اینترنت ۶۶ دلار در ماه است. این هزینه به مراتب بیشتر از چیزی است که کابران اینترنت در مکزیک (۲۷ دلار) و کانادا (۵۵ دلار) پرداخت می‌کنند. با این حال، این آمار در مقایسه با نامیبیا یا بورکینافاسو بد هم نیست، زیرا در این کشورها کاربران برای دسترسی ماهانه به پهنای باند ماهانه ۴۶۴ دلار و ۹۲۴ دلار هزینه می‌کنند. در واقع، هزینه اینترنت در آمریکا بسیار ارزان‌تر از هزینه‌ای است که ساکنان ۱۱۳ کشور از جمله عربستان سعودی (۸۴ دلار)، اندونزی (۷۲ دلار) و گرینلند (۸۴ دلار) می‌پردازند.

به طور متوسط، اینترنت در آسیا و روسیه کمترین میزان هزینه را دارد، در حالی که دسترسی به اینترنت در کشورهای جنوب صحرای آفریقا و مناطق خاصی از اقیانوسیه بسیار گران است. در عین حال شاید بتوانید ارزان‌ترین اینترنت جهان را در اوکراین و ایران پیدا خواهید کرد.
در نقشه‌های زیر، هزینه‌ پهنای باند قاره‌ها را به تفکیک کشورهایشان آمده است.
قیمت اینترنت در قاره آسیا

قیمت اینترنت
 
قیمت اینترنت در  آمریکای شمالی
هزینه اینترنت در دنیا

 
قیمت اینترنت در آمریکای مرکزی و کارائیب
قیمت جهانی اینترنت

 
قیمت اینترنت در قاره آفریقا

قیمت اینترنت در دنیا

 
قیمت اینترنت در استرالیا و اقیانوسیه

کدام کشورها اینترنت گران تری دارند
کد مطلب: 53439
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام