۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۸

باگ عجیب در فیس‌بوک!

ایتنا - یک باگ جدید در شبکه اجتماعی فیس بوک افراد موجود در فهرست مسدودشدگان را از حالت بلاک خارج کرد.
باگ عجیب در فیس‌بوک!


به نظر می رسد که رسوایی و مشکلات فیس بوک یکی پس از دیگری آشکار و نمایان می شوند و این غول تکنولوژی را با چالش های جدیدی مواجه می‌کنند.

بهگزارش سرویس اخبار تکنولوژی از ایسنا، فیس بوک که در ماههای اخیر با رسوایی بزرگی که حاصل همکاری با موسسه تحقیقاتی کمبریج آنالتیکا مبنی بر افشای اطلاعات خصوصی و محرمانه کاربران فیس بوک بود، روبرو شد و بارها بخاطر همین مساله در مقابل نمایندگان مجلس کنگره و سنای ایالات متحده آمریکا و همچنین نهادهای امنیتی کشورهای مختلف شهادت داد و از شرکت خود دفاع کرد.

اما حالا تازه ترین گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که یک باگ و مشکل نرم افزاری جدید موجب شده است بیش از ۸۰۰ هزار نفری که در فهرست بلاک شده ها وجود داشتند، از حالت مسدود و بلاک درآمده اند و همین امر بار دیگر امنیت اطلاعات و حریم خصوصی کاربران فیس بوک را زیر سوال برده و به چالش کشید.

به طور معمول، کاربران تا زمانی که نخواهند نباید افرادی که بلاک کرده اند، از حالت بلاک و مسدود شدن درآیند اما فیس بوک به صورت کاملا ناخودآگاه بازهم شرایطی را ایجاد کرد که از اطلاعات خصوصی افرادی که نمی خواهند با هم در ارتباط باشند، سواستفاده شده و به آنها دسترسی پیدا شود.

بر اساس اعلام فیس بوک، این باگ بالغ بر ۸۰۰ هزار نفر را از فهرست بلاک شده ها بدون اطلاع کاربرانی که آنها را مسدود و بلاک کرده اند، خارج کرده است و این اتفاق در حد فاصل تاریخ  ۲۹ ماه می (۸ خردادماه) تا ۵ ژوئن (۱۵ خردادماه) برای برخی کاربران رخ داده و صدای بسیاری از انها را درآورده است.  

فیس بوک در این خصوص تنها اطلاعیه کوتاهی را که نشان دهنده وجود این باگ و مشکل نرم افزاری است، منتشر کرد و از توضیح و تشریح آن تاکنون خودداری کرده است.
کد مطلب: 53335
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای