۰
plusresetminus
چهارشنبه ۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۵

اوراکل اشتراک SE را برای نیازهای مجوزدهی و پشتیبانی ارائه می کند

ایتنا - شرکت‌ها خواهان انعطاف‌پذیری کاملی درباره زمان و نحوه آپدیت اپلیکیشن‌های تولیدیشان هستند. اوراکل اکنون پیشتاز جهانی فراهم‌سازی آپدیت‌های نوآوری، ثبات، عملکرد و امنیتی Java SE پشتیبانی شده تجاری و منبع باز برای پلتفرم جاوا است.
اوراکل اشتراک SE را برای نیازهای مجوزدهی و پشتیبانی ارائه می کند
 
شرکت اوراکل، غول نرم‌افزاری دنیا، یک مدل اشتراک جدید را اعلام نموده است که همه نیازهای پشتیبانی و مجوزدهی Java SE را تحت پوشش قرار می‌دهد، و خدمات پشتیبانی را برای کاربران سرویس‌های سرور، دسکتاپ و ابری فراهم می‌آورد.
 
به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی از رایورز به نقل از اینکوایرر، این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که «به منظور پشتیبانی بیشتر از میلیون‌ها کسب و کار در سطح جهان که از جاوا استفاده می‌کنند، اشتراک جاوا (Java Subscription) دغدغه‌های سازمانی خسته کننده حول آپدیت‌های امنیتی و پایداری، عملکرد نرم‌افزاری به‌هنگام و دارای حساسیت ماموریتی را رفع می‌کند.»
این سرویس به طور کلی به تکمیل نسخه‌های دیرپای Java SE  این شرکت و همچنین اکوسیستم OpenJDK می‌پردازد، اکوسیستمی که اوراکل اکنون در آن باینری‌های OpenJDK منبع باز را تولید می‌کند، و امکاناتی را در اختیار توسعه دهندگانی قرار می‌دهد که نیاز به ابزارهای مدیریت سازمانی یا پشتیبانی تجاری ندارند.
 
این مدل جدید همچنین لایسنس تجاری به سازمان‌ها ارائه می‌کند، که دربرگیرنده ابزارها و قابلیت‌های تجاری همچون «کنسول مدیریت پیشرفته جاوا» می‌شود که می‌تواند برای شناسایی، مدیریت و تنظیم استفاده دسکتاپ از Java SE به صورت سازمانی استفاده شود.
اوراکل گفت پشتیبانی اولیه اوراکل برای نسخه‌های فعلی و قبلی Java SE باندل شده نیز وجود دارد.
 


نایب رییس گروه پلتفرم جاوا گفت: «شرکت‌ها خواهان انعطاف‌پذیری کاملی درباره زمان و نحوه آپدیت اپلیکیشن‌های تولیدیشان هستند. اوراکل اکنون پیشتاز جهانی فراهم‌سازی آپدیت‌های نوآوری، ثبات، عملکرد و امنیتی Java SE پشتیبانی شده تجاری و منبع باز برای پلتفرم جاوا است. سرمایه‌گذاری دیرینه ما در Java SE ضامن دریافت آپدیت‌های به‌هنگام و قابل پیش‌بینی برای مشتریان است.»
 
وی افزود که با اینکه این مدل اشتراک برای آپدیت‌ها و پشتیبانی مدت زیادیست که در اکوسیستم لینوکس ایجاد گردیده است، ولی کاربران به طرز فزاینده‌ای به سمت پرداخت پول برای سرویس‌ها به جای محصولات گرایش یافته‌اند، به همین خاطر طبیعیست که اوراکل برای آغاز ارائه اشتراک ماهانه Java SE برای تطابق یافتن با مدل‌های تدارک مبتنی بر سرویس برای مشتریان سازمانی اقدام نماید.
 
گفتنی است این اعلامیه درست یک ماه پس از 20 ساله شدن جاوا منتشر شد.
جاوا اولین بار توسط جیمز گاسلینگ از شرکت  Sun Microsystems در سال 1995 به عنوان یک زبان همگانی طراحی شد که می‌توانست یک ماشین مجازی را بر روی هر پلتفرمی قرار دهد تا «اپلت‌هایش» را اجرا نماید.
 
کد مطلب: 53245
برچسب ها: اوراکل
نام شما
آدرس ايميل شما

شما از کدام مرورگر اینترنتی بیشتر استفاده می‌کنید؟
اینترنت اکسپلورر
فایرفاکس
کروم
سافاری
اج
مرورگرهای دیگر