۰
plusresetminus
دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۳

در نبرد بی‌پایان با هکرها، چگونه پیروز میدان باشیم؟

ایتنا - دولت کره شمالی به تازگی از برنامه‌های گوگل پلی برای کشف و حمله فراریان این کشور استفاده می‌کند.
در نبرد بی‌پایان با هکرها، چگونه پیروز میدان باشیم؟


دنیای دیجیتال ترسناک است. مجرمان در هر گوشه‌ای پنهان می‌شوند و به دنبال ما می‌آیند و باعث ویرانی می‌گردند. گروه‌های هک متشکل از تکنسین‌های پیچیده هستند که در انجام کارهای بی‌رحمانه، خوب هستند. زمانی که دولت‌ها دست به کار می‌زنند، اوضاع وخیم‌تر است و این دقیقاً همان چیزی است که در حال حاضر اتفاق می‌افتد.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی از ایسنا، در برخی خبرها اعلام شده که کره شمالی با کمک برنامه‌های مخرب موجود در فروشگاه Google Play جاسوسی می‌کند. این واقعاً ترسناک است.
دولت کره‌شمالی اخیرا از فروشگاه گوگل‌پلی استفاده کرده‌ است. این سازمان از برنامه‌های مخرب برای کشف و حمله فراریان این کشور استفاده می‌کند.

محققان مک آفی این کمپین حمله را به عنوان "RedDawn" کشف و ضبط کردند. آن‌ها نه تنها فراریان بلکه افرادی که به آن‌ها کمک می‌کنند و همچنین روزنامه نگارانی که با آن‌ها مرتبط هستند را هدف قرار می‌دهند.

بر اساس اعلام، گروه پشت این حمله به عنوان " تیم خورشید " شناخته می‌شود و یک گروه تحت حمایت دولتی است که پشت حملات مشابه گذشته قرار دارد. محققان سه برنامه مخرب را در فروشگاه Google Play با این تهدید به ارمغان آورده‌اند. این برنامه ها عبارتند از: Food Ingredients Info ,  Fast AppLock  ,  and AppLockFree

اما خبر خوب این است که گوگل پس از اطلاع مک‌آفی در موردشان، این برنامه‌ها  را از  پلی استور حذف کرده است. خبر بد، این مورد می‌تواند دوباره اتفاق بیفتد و کراکرهای  کره شمالی را مورد هدف قرار می دهد. هر زمان که برنامه‌های بتا یا برنامه‌های فروشندگان را در معرض خطر قرار می‌دهید، برنامه شما را نصب می‌کند. خواندن را ادامه دهید تا یاد بگیرید چطور محافظت کنید.

چگونه از برنامه‌ها حفاظت کنیم
 اما در نبرد بی‌پایان با مهاجمان، گوگل از کاربران آندروید درخواست می‌کند تا این مراحل را دنبال کنند: یکی از راه‌های محافظت در برابر این است که از Google Play Protect استفاده کنید. این برنامه برای کار در پس زمینه طراحی شده است، کاربران را از برنامه‌های مخرب در زمان واقعی محافظت می‌کند.

فقط برنامه‌ها را از فروشگاه Google Play دانلود کنید. با وجود اینکه برخی از برنامه‌های مخرب آن را به پلی استور تبدیل می کنند، این روند فرایند غربالگری بیشتری دارد. این باعث کاهش شانس برنامه‌های مخرب می‌شود. فروشگاه‌های نرم افزاری third-party این پروسه های غربالگری را ندارند.

با توجه به اندروید، برخی از کاربران در دانلودها یا نصب‌ها  از  برنامه‌های ناشناخته یا برنامه‌های کاربردی نامعتبری که از منابع غیر از گوگل است، استفاده می‌کند. بر اساس اطلاعات سایت پلیس فتا، قالب‌های آندروید تا زمانی نصب می‌شوند که کاربر اجازه نصب برنامه‌های کاربردی از منابع دیگر را ندارد.

اطمینان حاصل کنید که سیستم عملیاتی شما تا به امروز ارتقاء یافته است؛ دقت کنید که ابزار الکترونیکی‌تان با تازه‌ترین به روزرسانی‌های امنیتی اندروید به روز شده باشد. این اطلاعات به‌روزرسانی‌های امنیتی را در سیستم عملیاتی معمولی به دست خواهید آورد. این یک روش عالی برای وصله کردن آسیب‌پذیری است.

تأیید نام سازنده برنامه مهم است. برنامه‌های Copycat یک نام سازنده متفاوت از یک برنامه واقعی دارند. قبل از دانلود یک برنامه، یک جستجو در گوگل برای پیدا کردن سازنده اصلی انجام دهید.

به بررسی‌های صورت گرفته توسط دیگران  توجه کنید، اکثر برنامه‌های محبوب توسط کاربران دیگر در فروشگاه app مورد بررسی قرار خواهند گرفت. گاهی اوقات می‌توانید نظرات متخصصان را به صورت آنلاین پیدا کنید. این‌ها در اشاره به برنامه‌های مخرب یا معیوب مفید هستند. اگر یک اخطار بازبینی پیدا کردید، این برنامه مخرب است، آن را دانلود نکنید.
کد مطلب: 52990
نام شما
آدرس ايميل شما