کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

از سوی گروه‌های حقوق مدنی:

هشدار به آمازون درباره استفاده دولت از سیستم تشخیص چهره

سايت خبری ايتنا , 8 خرداد 1397 ساعت 12:31

ایتنا - گروه‌های آزادی مدنی آمریکا، اخیرا درباره اینکه این نرم‌افزار می‌تواند برای هدف قرار دادن مهاجران و رنگین پوستان به شکلی ناعادلانه استفاده شود هشدار دادند.شآمازون کاربردهای مختلفی را برای سرویس Rekognition خود، که در اواخر سال 2016 به بازار عرضه شد، ارائه نموده است. این کاربردها شامل شناسایی محتوای موهن، شناسایی سلبریتی‌ها و مشاهیر و تامین امنیت عمومی می‌شوند.  
اما گروه‌های آزادی مدنی آمریکا، اخیرا با هشدار درباره اینکه این نرم‌افزار می تواند برای هدف قرار دادن مهاجران و رنگین پوستان به شکلی ناعادلانه استفاده شود، از کمپانی آمازون خواستند ارائه سرویس‌های تشخیص چهره به دولت‌ها را متوقف کند.
 
به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی به نقل از رویترز، بیش از 40 گروه، نامه‌ای را به جف بزوس مدیرعامل آمازون ارسال کرده و گفته‌اند که تکنولوژی واحد رایانش ابری این شرکت برای سوء استفاده مهیاست.
در این نامه ذکر شده است که چگونه ابزارهای جدید برای شناسایی و ردگیری افراد برای توانمندسازی سیستم‌های نظرات دولتی قابل استفاده هستند.
 
آمازون کاربردهای مختلفی را برای سرویس Rekognition خود، که در اواخر سال 2016 به بازار عرضه شد، ارائه نموده است. این کاربردها شامل شناسایی محتوای موهن، شناسایی سلبریتی‌ها و مشاهیر و تامین امنیت عمومی می شوند.
ولی گروه‌های حقوق مدنی می گویند که این ابزار قدرتمند نگرانی‌هایی را برمی‌انگیزد.
 
در نامه آنها به بزوس آمده است: «مردم باید بتوانند بدون نگرانی از اینکه دولت آنها را زیر نظر گرفته در خیابان راه بروند. تشخیص چهره در جوامع آمریکایی این آزادی را تهدید می کند. در جامعه‌های رنگین‌پوستان که حضور پلیس بیش از حد است، چنان ابزاری عملا می تواند این آزادی را از بین ببرد.»

 
سرویس آمازون


در این نامه، با ارجاع دادن به مدارکی که به دست اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا رسیده، ذکر شده است که آمازون به نهادهای مختلف حکومتی در آمریکا برای استفاده از Rekognition کمک کرده است.

بنا بر یک پست بلاگ آمازون، در ایالت اوروگن نهادهای اعمال قانون 300 هزار عکس بازداشت مربوط به سال 2001 را در ابر آمازون آپلود کرده و آنها را در Rekognition ایندکس کردند.
در این پست ذکر شده است که Rekognition چهار چهره را با بیش از 80 درصد تشابه به فردی ناشناس که از یک فروشگاه ابزارآلات سرقت کرده بود شناسایی کرد؛ جستجویی در فیسبوک متعاقبا به این مورد کمک کرد.
 
به گزارش وبسایت آمازون، دپارتمان پلیس شهر اورالندو نیز از Rekognition استفاده کرده است.
 
Web Services آمازون در بیانیه ای آورده است: «اگر تکنولوژی جدید، به این خاطر که برخی ممکن است تصمیم به سوءاستفاده از این تکنولوژی بگیرند، غیرقانونی اعلام شده بود کیفیت زندگی ما ممکن بود امروز به مراتب بدتر باشد.»
 
این بیانیه افزوده است که آمازون از مشتریانش که از Rekognition استفاده می کنند می خواهد که ملزم به پیروی از قانون و رفتار مسئولانه باشند.
 
آمازون، به عنوان بزرگ‌ترین خرده فروش آنلاین در جهان، در این حوزه تنها نیست: مایکروسافت و گوگل نیز سرویس‌های تشخیصی ارائه می‌کنند.
 
تشخیص چهره به یک قابلیت معمول در محصولات اپل و فیسبوک تبدیل شده است.
 


کد مطلب: 52958

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/52958/هشدار-آمازون-درباره-استفاده-دولت-سیستم-تشخیص-چهره

ايتنا
  https://www.itna.ir