۰
plusresetminus
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۸

گوگل در مظان اتهام توسط کاربران آیفون

ایتنا- کاربران آیفون می گویند گوگل اطلاعات شخصی کاربران سافاری را با دورزدن تنظیمات پیش فرض گوشی آیفون جمع آوری کرده است.
گوگل در مظان اتهام توسط کاربران آیفون


تعداد زیادی از کاربران گوشی آیفون در انگلیس به علت جمع آوری اطلاعات خصوصی خود از طریق مرورگر سافاری توسط گوگل از این شرکت شکایت کرده‌اند.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی از مهر، در صورتی که این شکایت به نتیجه برسد گوگل به پرداخت غرامت بی‌سابقه ۴.۲۹ میلیارد دلاری محکوم خواهد شد.

شاکیان گوگل در انگلیس پیکاری به نام «گوگل تو به ما بدهکاری» به راه انداخته اند و حالا تعداد آنها به ۴.۴ میلیون نفر رسیده است. این افراد با مراجعه به دادگاه های مختلف شکایات خود از گوگل را به علت نقض حریم شخصی و جمع آوری بدون اجازه اطلاعات کاربران تقدیم دادگاه کرده‌اند.
آنان می گویند شرکت آلفابت که هم اکنون مالکیت گوگل را در اختیار دارد، به طور غیرقانونی اطلاعات شخصی کاربران مرورگر سافاری را با دورزدن تنظیمات پیش فرض گوشی آیفون جمع آوری کرده است.

بر اساس برآوردهای انجام شده گوگل باید به هر شاکی ۷۵۰ پوند جریمه پرداخت کند. البته گوگل در واکنش به این شکایت اتهامات واردشده را رد کرده و از رویه های خود دفاع کرده است.
پیش از این در سال ۲۰۱۵ اپل به کاربران آیفون و آیپد امکان داده بود تا نرم‌افزارهای بلوکه کننده آگهی را بر روی گوشی ها و تبلت های خود نصب کنند تا جلوی نقض حریم شخصیشان را بگیرند. اما ظاهرا این رویه هم جلوی حریم شکنی های گوگل را نگرفته است.
کد مطلب: 52934
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام