کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

نحوه کار با Google Lens

سايت خبری ايتنا , 31 ارديبهشت 1397 ساعت 16:22

ایتنا - این ابزار پیکسلها را از طریق یادگیری ماشین پردازش می کند تا جزئیات بیشتری در اختیار قرار بگیرد و همچنین برچسبهای جستجوی مرتبط ارائه گردند.


 
گوگل در کنفرانس سالانه توسعه دهندگانش اعلام کرد که نسخه جدیدی از Google Lens را در وضعیت بتا ارائه نموده است.
اگر شما یکی از ده دستگاه اندرویدی مضاعفی [به جز گوشیهای پیکسل گوگل] را دارید که Google Lens را درون اپ‌های اصلی دوربینشان دریافت می کنند، کافیست برای دسترسی به این قابلیت وارد دوربینتان شوید تا آیکون آن را در پایین سمت راست ببینید.
 
به گزارش سرویس اخبار فناوری ، با زدن روی این آیکون Google Lens فعال می شود و شما قادر خواهید بود تا دوربین گوشیتان را به سمت اشیاء و نماهای مختلف نشانه بروید تا اطلاعات بیشتری را درباره آنها کسب نمایید.

Google Lens همچنین دارای یک یابنده بلادرنگ است که آنچه دوربین شما می بیند را آنالیز می کنید، حتی قبل از آنکه روی نمایشگر ضربه بزنید.
این ابزار پیکسل ها را از طریق یادگیری ماشین پردازش می کند تا جزئیات بیشتری در اختیار قرار بگیرد و همچنین برچسب های جستجوی مرتبط ارائه گردند.
 
چه دستگاه هایی Google Lens را دریافت می کنند؟
در ابتدا، فقط Google Pixel 1 و Google Pixel 2 بودند که از قابلیت Lens بهره مند شدند. اکنون، به عنوان بخشی از جدیدترین به روزرسانی Google Lens، این قابلیت برای ده دستگاه اندرویدی دیگر نیز درون اپهای دوربین اصلیشان ارائه می شود.
 
تاکنون گوگل صرفا تولیدکنندگان آن ده گوشی را فاش ساخته است: ال جی، موتورولا، شیائومی، سونی موبایل، HMD/Nokia، Transsion، TCL، OnePlus، BQ و ایسوس.  
 


گوگل لنز چه چیزهایی را می تواند شناسایی نماید؟
گوگل لنز می تواند لباس ها، کتاب ها، ساختمان‌ها، گیاهان، حیوانات و آثار هنری را شناسایی نماید.
این ابزار قادر خواهد بود تا نتایج خرید مرتبط برای لباسها، عناوین کتابها، اطلاعات بیشتر درباره مناطق خاص، و جزئیاتی درباره نقاشیها را ارائه کند. همچنین می تواند به شما بگوید که یک حیوان یا گیاه از کدام گونه یا طبقه بندی است.
 
افزون بر این، Lens به زودی قادر خواهد شد که در صورتی که دوربینتان را به سمت پوستری از یک موزیسین نشانه بروید یک موزیک ویدئو را به اجرا در آورد.
همچنین می تواند زمان‌های پخش فیلم را در زمانی که خارج از سینما هستید نمایش دهد. و از طریق قابلیت انتخاب متن هوشمند، می تواند اطلاعات تماس مندرج در یک بیزینس کارت را ذخیره نموده و رویدادی که بر روی یک آگهی کاغذی یا بیلبورد برای آن تبلیغ شده را به تقویم شما اضافه کند.
 
همچنین یک رابطه متقابل بین Lens و Maps گوگل ایجاد شده، که AR را به Street View اضافه خواهد نمود تا بتوانید به صورت آنی مسیریابی کنید.
 
این قابلیت جدید چه زمانی در دسترس قرار خواهد گرفت؟
قابلیتهای جدید گوگل لنز قرار است ظرف چند هفته آینده عرضه شوند.
 
 


کد مطلب: 52814

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/52814/نحوه-کار-google-lens

ايتنا
  https://www.itna.ir