d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - سیری، الکسا و گوگل اسیستنت را می‌توان کنترل نمود
۰
plusresetminus
شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۳

سیری، الکسا و گوگل اسیستنت را می‌توان کنترل نمود

ایتنا- می‌توان سیری، الکسا و دستیار هوشمند گوگل را با دستورات غیرقابل شنیدن و نامفهوم کنترل کرد.
سیری، الکسا و گوگل اسیستنت را می‌توان کنترل نمود
پژوهشگران چینی و آمریکایی طی پژوهش‌های خود به این نتیجه رسیدند که سیری اپل، الکسای آمازون و گوگل اسیستنت این قابلیت و ویژگی را دارند که با صداهای زنده انسانی کنترل شوند، لیکن این سه دستیار هوش مصنوعی نسبت به دستوراتی که برای گوش انسان ناآشناست، حساسند.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی از رایورز به نقل از ونچربیت، نیویورگ تایمز در گزارشی که اخیراً منتشر نمود، نشان داد که می‌توان این دستیارهای هوشمند را با استفاده از فرمان‌های فراصوتی کنترل کرد. از جمله این فرمان‌ها می‌توان به موسیقی‌های رادیویی، ویدئوهای یوتیوب یا حتی نویزهای سفیدی که در اسپیکرها وجود دارد و ریسک بالقوه بالایی برای کاربران دارد، اشاره نمود.
 
بر اساس گزارش مذکور، می‌توان دستیارهای هوشمند را بگونه‌ای تنظیم کرد که با استفاده از صداهای غیرقابل شنیدن، از آنها برای گرفتن شماره تلفن استفاده نمود، وب‌سایت راه انداخت، خریدها را انجام و به لوازم خانگی هوشمند مانند قفل درها دسترسی یافت.
در برخی موارد، می‌توان با استفاده از فرامینی که از یک ساختمان با فاصله 25 فوتی، از این دستیارها برای گرفتن عکس یا ارسال پیام‌های متنی استفاده نمود.
 
 

پژوهشگران دانشگاه برکلی اظهار داشتند: «دستیارهای هوشمند این قابلیت را دارند که فایل‌های صوتی را تغییر دهند تا صدایی که سیستم تشخیص گفتار باید بشنود را متوقف نموده و آن را با صدایی که توسط ماشین تهیه شده است، جایگزین کنند.»
 
بسیاری از شرکت‌ها در حال کار بر روی بهبود قابلیت‌های دستیار صوتی خود هستند. رقابت در زمینه دستیارهای هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی هر ساله داغ‌تر شده و شرکت‌ها برای پیشتازی در این حوزه، فعالیت‌های خود را افزایش می‌دهند.
 
پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که تا سال 2021، بیش از نیمی از خانواده‌های آمریکایی حداقل یک اسپیکر هوشمند در منزل خود خواهند داشت.
از زمینه‌هایی که باید سازندگان دستیار هوشمند به آن توجه کنند، مسئله امنیت است که اهمیت ویژه‌ای داشته و می‌بایست تمهیدات لازم برای آن اندیشیده شود.
 
کد مطلب: 52795
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام