۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۵

AWS، پایتون، جاوا در صدر فهرست پرتقاضاترین مهارت‌های ابری

ایتنا - ابر در حال جذب نیروی کار است، و جستجوها برای «رایانش ابری» و «مهندسی ابری» با رشدی چشمگیر 141% نسبت به سه سال گذشته مواجه بوده و اعلام نیاز برای این دو طبقه بندی 27% افزایش یافته است.
AWS، پایتون، جاوا در صدر فهرست پرتقاضاترین مهارت‌های ابری
 
بر اساس یک آنالیز انجام شده توسط Indeed.com بر روی جست‌وجو و اعلام نیاز برای مشاغل در فاصله زمانی مارس 2015 تا مارس 2018، رایانش ابری در حال جذب نیروی کار است و جست‌جوها برای «رایانش ابری» و «مهندسی ابری» با رشدی چشمگیر 141% نسبت به سه سال گذشته مواجه بوده و اعلام نیاز برای این دو طبقه‌بندی 27% افزایش یافته است.
 
به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی از رایورز به نقل از سیودایو، این مشاغل درآمد خوبی دارند، به طوری که متوسط دستمزد برای مهندسان خدمات ابری در آمریکا 114796 دلار برآورده است.
حدود 60 درصد از اعلام نیازها برای مهارت‌های مرتبط با Web Services آمازون بوده و تقریباً نیمی از آگهی‌های استخدامی برای پایتون بوده‌اند. حدود یک سوم اعلام نیازها مربوط به مهارت‌های جاوا، آژور و اجایل می‌شود.
 
اشتغال‌زائی در حوزه تکنولوژی، روندی در حال گسترش است که دستمزد و سرمایه‌گذاری‌های بالایی را به سمت کانون‌های جدیدتر تکنولوژی جذب خواهد نمود.
 


نیروی کار حوزه تکنولوژی در حال حاضر حدود 11.5 میلیون شاغل در آمریکا دارد و سالانه حدود 200 هزار شغل افزوده می‌شود که یک سوم آنها مربوط به نرم‌افزار هستند؛ و با توجه به شیوع SaaS و ابر به عنوان یک پلتفرم بنیادین کسب‌وکار، مهارت‌های ابری بیش از همیشه در این بخش اهمیت می‌یابند.
 
به نظر کارشناسان، استفاده از خدمات ابری کفایت نمی‌کند: شرکت‌ها باید از این پلتفرم و توان تحول‌آفرینی آن، استفاده مؤثر نمایند.
این 10 مهارت برتر (که شامل Puppet، Chef، Ansible، Docker و VMware می‌شوند) گویای تقاضای بالا برای افراد ماهر در حوزه‌های اتوماسیون، کانتینرزاسیون و مدیریت ابرند.  
 
رشد شرکت‌ها و شاغلان خدمات ابری، علامتی روشن برای بازار اشتغال تکنولوژی دارد. افزایش نقش‌آفرینان این حوزه، شرکت‌ها را وادار به بهبود فرهنگ و مزایا در محیط کار به منظور جذب استعدادهای جدید و حفظ نیروی کار موجود می‌کند.
 
کد مطلب: 52745
نام شما
آدرس ايميل شما

شما از کدام مرورگر اینترنتی بیشتر استفاده می‌کنید؟
اینترنت اکسپلورر
فایرفاکس
کروم
سافاری
اج
مرورگرهای دیگر