d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - بازار جهانی هوش مصنوعی 1.2 تریلیون دلار می‌ارزد
۰
plusresetminus
شنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۰

بازار جهانی هوش مصنوعی 1.2 تریلیون دلار می‌ارزد

ایتنا - کارشناسان پیش‌بینی کردند در سال 2018 میلادی بازار جهانی محصولات و خدمات مرتبط با هوش مصنوعی رشد 70 درصدی را تجربه خواهد کرد.
بازار جهانی هوش مصنوعی 1.2 تریلیون دلار می‌ارزد
ارزش بازار جهانی محصولات و خدمات مرتبط با هوش مصنوعی (AI) تا پایان سال 2018 میلادی به بیش از 1.2 تریلیون دلار می‌رسد و این رقم را مرکز تحقیقاتی گارتنر بر اساس آخرین پیش‌بینی‌های خود اعلام نموده است.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی از رایورز به نقل از آی‌تی‌پی، گارتنر بر این باور است که طی سال جاری میلادی، بازار جهانی محصولات مرتبط با فناوری هوش مصنوعی نسبت به سال گذشته رشد 70 درصدی را تجربه می‌کند و با ادامه یافتن این روند، در سال 2022، ارزش این بازار از 3.9 تریلیون دلار نیز فراتر خواهد رفت.
 

مرکز تحقیقاتی گارتنر در تازه‌ترین گزارش خود اعلام نمود هوش مصنوعی با سه منبع مختلف روی کسب‌وکارها تأثیر می‌گذارد که از جمله آنها می‌توان به کاهش هزینه‌های غیرمستقیم در جریان توسعه خدمات مشتری، افزایش فروش محصولات یا خدمات موجود و ایجاد فرصت‌های جدید و کاهش هزینه‌های تولید و عرضه محصول اشاره نمود.

«جان-دیوید لاولاک» مدیر تحقیقات گارتنر در این خصوص گفت: «هوش مصنوعی این توان را دارد تا به عنوان نوآورانه‌ترین سطح فناوری در 10 سال آینده مورد استفاده قرار گیرد و در حوزه توان محاسباتی، حجم داده‌ها، سرعت پردازش داده‌ها و توسعه شبکه‌های عصبی عمیق (DNN) اثرات خود را برجای گذارد».

کارشناسان پیش‌بینی نمودند سال 2018، بازار جهانی محصولات و خدمات مرتبط با هوش مصنوعی رشد 70 درصدی را تجربه خواهد نمود؛ با این وجود، میانگین رشد این بازار در سال‌های پیش‌رو کاهش یافته و سال 2022 رشد سالانه آن به 17 درصد خواهد رسید.


      در این باره بیشتر بخوانید:
      - هوش مصنوعی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

  
کد مطلب: 52698
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام