کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

«انفجار ابر»؛ فناوری رو به نابودی

15 فروردين 1397 ساعت 17:18

ایتنا – اکوسیستم ابر یا همان کلود با فراز و فرودهای فراوانی همراه است.


انفجار ابر هیبریدی یا Hybrid Cloud Bursting ترکیبی از سرویس‎‌های ابر خصوصی و عمومی با استفاده از پیاده‌سازی ابر هیبریدی است.
 
در این مدل، کاربران می‌توانند نیازمندی‌های محاسباتی خود را در ابر خصوصی و عمومی توزیع کنند.
 
این قابلیت که به نام «انفجار ابر» شناخته می‌شود تا چند سال پیش، مقبول و کاربردی بود؛ اما حال که در ماه‌های آغازین سال 2018 هستیم، خبری از انفجار ابر هیبریدی به گوش نمی‌رسد و واضح است که این شیوه رو به فراموشی و اضمحلال است.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت InfoWorld، کارشناسان برای عدم اقبال سازمان‌ها به انفجار ابر، دلایل مختلفی ارائه کرده‌اند که در ادامه بخش‌هایی از آن را مرور می‌کنیم:
 
1. در اکوسیستم ابر، چیزی به نام ابرهای خصوصی جایگاهی ندارد.
 
اگر چه هنوز هم برخی شرکت‌ها از ابرهای خصوصی استفاده می‌کنند، لیکن روند کلی بازار، به سمت استفاده هر چه بیشتر از ابرهای عمومی است که اتفاقاً شرکت‌های قدرتمندی مانند گوگل، مایکروسافت و آمازون این خدمات را ارائه می‌کنند.
 
2. برای استفاده از قابلیت‌های شیوه «انفجار ابر هیبریدی»، می‌بایست کاربارها (workloads) را در ابر خصوصی و عمومی -هر دو- مدیریت و اجرا کنید.
 
چنین کاری علاوه بر افزایش هزینه‌ها، به ریسک‌های امنیتی نیز دامن می‌زند.
 
3. علاوه بر این، معمولاً ابرهای عمومی و خصوصی هر یک قابلیت‌های گوناگونی دارند که تلفیق اینها با یکدیگر، بعضاً با پیچیدگی‌ها و تعارضاتی همراه است.
 
به هر حال، اگرچه امروزه انفجار ابر هیبریدی کاملاً نابود نشده، اما برای بسیاری از سازمان‌ها گزینه مطلوب و مناسبی نیست.
 
در اینجا بار دیگر متوجه سرعت بسیار شتاب‌زده فناوری‌های نوین بوده و درمی‌یابیم که شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات برای زنده ماندن در چنین فضایی به «نوآوری» بسیار نیازمندند و به عبارت دیگر، شرکت‌هایی که نسبت به ابداع و نوآوری بی‌اعتنا باشند، دیر یا زود از چرخه رقابت‌ها حذف خواهند شد.
 


کد مطلب: 52266

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/52266/انفجار-ابر-فناوری-رو-نابودی

ايتنا
  https://www.itna.ir