۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۵

تلاش مایکروسافت برای اجبار کاربران به نصب بیلد 1709 در ویندوز 10

ایتنا - با این وضعیت جای تعجب نیست که همچنان بیش از 40 درصد از دستگاه‌ها در حال استفاده از ویندوز 7 هستند!
تلاش مایکروسافت برای اجبار کاربران به نصب بیلد 1709 در ویندوز 10
مایکروسافت دوباره با خط مشی‌های به‌روزرسانی‌های اجباریش موجبات اذیت کاربران را فراهم آورده است. این بار نوبت به آپدیت‌های امنیتی برای بیلدهای قدیمی رسیده است.   
 
به گزارش ایتنا به نقل از سایت اینکوایرر، مشکل مجبور بودن به آپدیت به جدیدترین بیلد ویندوز 10 از زمان انتشار آن در دو سال پیش همچنان پا بر جاست.
کاربران مجبور به آپدیت به ویندوز 10 شدند. سپس وادار به نصب آپدیت Anniversary، سپس آپدیت Creators، و پس از آن آپدیت Fall Creators شده اند. حالا با مطرح شدن آپدیت دوم Spring باز همین قضیه پیش آمده است.

به کاربران، به ویژه آنهایی که مخالف جمع‌آوری داده‌ها بودند، اطلاع داده شده که باید به بیلد 1709 (که جدیدترین بیلد است) به‌روزرسانی کنند تا همچنان بتوانند وصله های امنیتی را دریافت نمایند.
بسیاری ممکن است با خود اینگونه فکر کنند که «خب، بله، اینها آپدیتهای تدریجی هستند، معنایش وادار کردن شما به نقل مکان از ویندوز 7 به ویندوز 10 نیست، بلکه به خاطر حفظ بهترین وضعیت برای ویندوزتان است.»
 

ولی مشکل کم و بیش در همینجای کار است.
اول از همه اینکه: مایکروسافت چیزی درباره اجباری بودن آپدیت‌های ویندوز 10 نگفته بود.
 
دوم اینکه: این بیلدها آخرین بیلد نیستند و بالاخره روزی منقضی می‌شوند. و بیلدهای تدریجی ویندوز 10 هنوز ارائه نشده‌اند و به ارائه آنها حتی نزدیک هم نشده‌ایم. با این تفاصیل، گفتن اینکه وصله امنیتی دیگری ارائه نمی‌کنیم یک بی‌تعهدی می‌تواند محسوب شود.
بله، از نظر فنی، شما می‌توانید بدون انجام به‌روزرسانی‌ها به استفاده از آنها ادامه دهید، ولی [از دیدگاه احتمالی مایکروسافت] اگر به‌روزرسانی‌های ویندوز را خاموش کرده‌اید دارید آپدیت ویندوز را دور می‌زنید.
 
سوم اینکه: این پرسش مطرح می‌شود که چرا تمایل به آپدیت نکردن وجود دارد؟ پاسخ ساده است. به‌روزرسانی‌های ویندوز باعث مبهم شدن وضعیت می‌شود. در سیستم عامل حجیمی مانند ویندوز محتمل است که وقتی یکی از قابلیت‌های اساسی دستکاری شود، درایورها از کار بیفتند، یا کارکرد برخی نرم‌افزارهای سفارشی مختل گردد.

مایکروسافت همیشه به شما خواهد گفت که این نشانه محبت این شرکت است، ولی نظرات کاربران نشان می‌دهد که آنها ارائه آپدیت‌های ناقص زودهنگام را نمی‌پسندند.
با توجه به اینکه برخی از بیلدهایی که نقص داشته اند (بیلدهای سازمانی) همچنان به مدت 13 ماه است که به همان صورت مشغول سرویس‌دهی هستند، چنین چیزی باعث بروز دلسردی‌های گسترده‌ای خواهد شد.
 
و با این حال، حتی پس از رسوایی آپدیتی (Updategate)، همچنان مایکروسافت فکر می‌کند که در حال انجام کاری است که کاربرانش از این شرکت خواسته‌اند.
با این وضعیت جای تعجب نیست که همچنان بیش از 40 درصد از دستگاه‌ها در حال استفاده از ویندوز 7 هستند!
 
کد مطلب: 52256
نام شما
آدرس ايميل شما