۱
۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۸
هنگام خرید گوشی

کد فعال‌سازی یک‌بار مصرف را از فروشنده بخواهید

ایتنا - کد فعال‌سازی یک‌بار مصرف با اجرای رجیستری موبایل باید حتما از فروشندگان موبایل دریافت شود در غیر این صورت دستگاه قادر به دریافت خدمات از اپراتورهای موبایل نخواهد بود.
کد فعال‌سازی یک‌بار مصرف را از فروشنده بخواهید


اجرای مرحله به مرحله طرح ملی ثبت شناسه گوشیهای تلفن همراه(طرح رجیستری) و پیچیدگیهایی که متولیان این طرح در پروسه فنی در نظر گرفته اند باعث شده تا بسیاری مردم نسبت به برخی موضوعات مطرح در آن سر درگم شده یا با فرآیندی که از هنگام خرید تا نقل و انتقال گوشی همراه آنهاست، آگاهی چندانی نداشته باشند.

به گزارش ایتنا از تسنیم، یکی از عناوینی که باید مورد توجه باشد و در گام نخست خرید گوشی باید رعایت شود، دریافت کد فعال‌سازی گوشی از فروشنده گوشی است.

کد فعالسازی یک کد 6 رقمی یکبار مصرف است که نباید با صفر آغاز شود، این کد به ازای هر گوشی تولید می‌شود و برای فعال‌شدن تجهیز در شبکه اپراتوری به‌کار می‌رود.

به این ترتیب هر گوشی به همراه یک کد فعال‌سازی به خریدار ارائه می‌شود؛ این کد با عبارت کد فعالسازی یا Activation Code به‌صورت «اسکرچ‌شده» بر روی کارت گارانتی درج شده یا با برچسب برروی جعبه تلفن همراه الصاق شده است.

برای فعالسازی تلفن‌های همراه دو (چند) سیمکارته، تنها کافیست با استفاده از کد فعالسازی، یکی از شناسه‌های تلفن همراه را فعال کرد. در صورتیکه تلفن همراه قانونی و اطلاعات آن در سامانه ثبت باشد، به‌صورت اتوماتیک شناسه‌(های) بعدی نیز فعال می‌شود.

بنابراین کد فعالسازی یکبار مصرف است و تنها کافیست یکی از شناسه‌های تلفن همراه یا همان IMEI را فعال کرد.
کد مطلب: 52243
نام شما
آدرس ايميل شما


مصطفی
feedback
سلام .من گوشی سامسونگ دست دوم خریدم و الان آنتن نداره دیگه و فروشنده کد فعالسازی رو نداده چون خط موبایلش دیگه فعال نمیشه و مسدوده من باید چه کاری انجام بدهم آیا راهی هست برتی فعال سازی و انتقال مالکیت با خط خودم
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام