۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۲

گوگل دوره‌های یادگیری ماشین و هوش مصنوعی خود را عمومی می‌کند

ایتنا -  گوگل وعده داده است که این شروع این طرح است و دوره‌ها و مستندسازی‌های بیشتری در ماه‌های آینده ارائه خواهند گردید.
گوگل دوره‌های یادگیری ماشین و هوش مصنوعی خود را عمومی می‌کند
شرکت گوگل اعلام نموده است دوره‌های تخصصی هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشینی (ML) خود را -علاوه بر کاربران خاص- در دسترس عموم کاربران قرار خواهد داد.
در حقیقت، گوگل قصد دارد در تعمیم و همگانی کردن این فناوری‌ها، نقش مؤثری ایفا نماید.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از سایت اینکوایرر، پرتال جدید یادگیری با هوش مصنوعی گوگل برای کلیه افراد علاقه‌مند، -در تمام سطوح- این امکان را فراهم خواهد ساخت تا بیاموزند چگونه بیشترین بهره‌برداری را از افق جدید باشکوه هوش مصنوعی و شبکه عصبی داشته باشند.
گفتنی است گوگل به تلاش خود برای تبدیل شدن به یک شرکت «پیشتاز هوش مصنوعی (AI First)» ادامه خواهد داد؛ در گذشته، این دوره‌ها برای استفاده داخلی به منظور آموزش گوگلرها (کارشناسان داخلی و نیز متخصصان مرتبط با این شرکت) طراحی شده بود.
 
در این خصوص، زوری کمپ از بخش هوش مصنوعی گوگل اینگونه توضیح می‌دهد: «از کارشناسان یادگیری عمیق برای خودآموزها و موارد آموزشی پیشرفته درباره تنسورفلو تا تازه‌کارهای کنجکاوی که می‌خواهند نخستین گام‌هایشان را در حوزه AI بردارند و در نهایت، کسانی که به دنبال محتوای آموزشی تخصصی گوگل درباره یادگیری ماشین هستند، اطلاعات موردنیاز خود را در اینجا خواهند یافت.»


 
همچنین یک دوره فشرده یادگیری ماشینی (MLCC) وجود دارد که «تمرین‌ها، تجسم‌های تعاملی و ویدئوهای آموزشی را فراهم می آورد تا همگان برای یادگیری و تمرین مفاهیم ML از آنها استفاده نمایند.»
طبق آمار، حدود 18000 نفر از مهندسان گوگل در این دوره رایگان ثبت‌نام نموده‌اند که از مهارت‌های کسب شده برای پروژه‌هایی متنوع از قبیل همکاری در زمینه دوربین‌هایی برای هدست‌های Daydream تا واقعیت مجازی برای Google Earth و بهبود هوشمندانه کیفیت استریمینیگ ویدئوهای یوتیوب استفاده نمایند.

گفتنی است این دوره به عنوان «آشنایی سریع و عملی با مبانی ML برای مهندسان گوگل» توصیف شده که توسط تیم آموزش مهندسی درون گوگل طراحی شده است.
گوگل وعده داده که این شروع این طرح است و دوره‌ها و مستندسازی‌های بیشتری در ماه‌های آینده ارائه خواهد گردید.
 
از دید صاحبنظران، گوگل در تلاش بوده است هوش مصنوعی را وارد تمام اجزای محصولات خود از Google Assistant بر روی موبایل تا پروژه‌های متهورانه بزرگ مانند Google Deep Mind نماید. این شرکت در حال حاضر، مشغول کار بر روی ابزارهای پوشیدنی هوشمندی است تا به افرادی که مدتی طولانی به یک بیماری مبتلا هستند، کمک کند. این ابزار طوری طراحی شده که پزشکان NHS در جریان مشکلات آنها پیش از وقوع -و به جای الزام نمودن معاینات روتین در زمانی که واقعاً وضعیت تغییری نکرده است- قرار گیرند.
 
در سطح وسیع‌تر، همین تکنولوژی برای شرکت‌های دیگر درون مجموعه Alphabet و فراتر از آن، برای کلیه شرکت‌هایی که اپلیکیشن‌های G Suite را بکار گرفته‌اند، قابل استفاده است.
جالب اینکه، ممکن است از امکانات AI گوگل استفاده کرده باشید، بدون اینکه از آن باخبر باشید.
حتی AI گوگل از AI خود برای ایجاد یک AI بهتر استفاده نموده است!
کد مطلب: 52214
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام