۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۶

Code.org به ۸۵ میلیون کاربر نحوه کدنویسی را آموزش می‌دهد

ایتنا -هدف اصلی این موسسه، گسترش و ترویج برنامه‌نویسی، بخصوص کمک به توسعه آموزش مبانی کدنویسی در لایه‌های مستعد کاربران مانند جوانان است.
Code.org به ۸۵ میلیون کاربر نحوه کدنویسی را آموزش می‌دهد

 مؤسسه Code.org در سایت Medium، گزارش نمود از نخستین باری که در سال 2015 با مایکروسافت برای اولین فعالیت Hour of Code ماینکرافت همکاری را آغاز نمود تاکنون، بیش از 85 میلیون کاربر از طریق ماینکرافت با کدنویسی «آشنا» شده‌­اند.
گفتنی است هدف اصلی این مؤسسه، گسترش و ترویج برنامه‌نویسی، به خصوص کمک به توسعه آموزش مبانی کدنویسی در لایه‌های مستعد کاربران مانند جوانان است.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از سایت ciodive، مایکروسافت در حال خلق سه «ماجراجویی» مختلف برای مشارکت ماینکرافت در Hour of Code است. بر اساس این گزارش، دانش‌­آموزان با کاراکترها، المان‌ها و اصوات این بازی آشنایی دارند که باعث می‌­شود پیشرفت در کدینگ برای کودکان آسان شود.

دانش‌­آموزان همچنین از ماینکرافت برای یادگیری مهارت‌های ورای علوم کامپیوتر، از جمله جبر، تاریخ و شیمی استفاده می‌­کنند.
مطابق اهداف این برنامه، پرورش نسلی که آگاه به مهارت‌های علوم کامپیوتر باشد، هم‌‌راستا با اقتضائات نیروی کار در قرن بیست‌ویکم است.

مایکروسافت با برنامه TEALS خود -که در سال 2009 آغاز گردید- به مرحله‌ای رسیده که در حال حاضر بر روی مشارکت کودکان در مشاغل STEM کار می‌­کند. این برنامه به حدود 350 مدرسه در 29 ایالت، از جمله واشینگتن دی‌سی خدمات ارائه می‌­کند.
طبق گزارش مایکروسافت، از 12 هزار دانش‌­آموزی که این شرکت با آنها کار می‌­کند، 33% دختران جوان هستند.

با این حال و با وجود تلاش‌ شرکت‌هایی مانند مایکروسافت، وضع قوانین برای پیاده‌­سازی دور‌ه‌­های گسترده علوم کامپیوتر به کندی پیش می­‌رود. کمپین‌های مناسب آموزش و بازاریابی نقشی کلیدی در سوق دادن کودکان کم سن و سال در حوزه­ای فنی ایفا می‌­کنند که در حال حاضر به شدت به دنبال استعدادهای بیشتر است.

با هدف جبران این کاستی، شرکت‌هایی که بازی‌های محبوب کودکان مانند ماینکرافت، Hot Wheels و... را تولید می‌­کنند بر روی تجمیع کاراکترهای محبوب و کد کردن یکپارچه کار می‌­کنند.
Mattel (شرکت مادر باربی) در صدد است که تا سال 2020 کدینگ را برای 10 میلیون کودک فراهم آورد، به ویژه دختران جوانی که علاقه­‌مند به حرفه‌­هایی مانند دامپزشکی، فضانوردی یا مهندسی رباتیک هستند.
 
 
کد مطلب: 52196
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است