۱
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۷

در باب ضرورت شناسایی بدافزارها

ایتنا- شاید بد نباشد بدانید که عملکرد آنتی‌ویروس ها متفاوت است و الزاما همه آنها بدافزارها را مسدود نمی‌کنند.
در باب ضرورت شناسایی بدافزارها

به گزارش ایتنا از کسپرسکی آنلاین، به منظور حفاظت کامل سیستم، نرم افزار امنیتی بایستی بتواند تمام راه‌های محافظت در برابر انواع تهدیدات را مهیا کند، آنها باید بتوانند:
•     طیف گسترده‌ای از برنامه‌های مخرب موجود را در دیتابیس خود داشته باشند؛
•     تغییرات جدید از ویروس‌های کامپیوتری، کرم‌ها و تروجان‌ها را شناسایی کنند؛
•     نرم‌افزارهای مخربی که در فایل‌های اجرایی قرار گرفته اند را شناسایی و آنها را رفع کند؛
تمام راهکارهای امنیتی سطح بالایی از خدمات محافظت را ارائه نمی‌دهند!
از آنجایی که محصولات امنیتی بسیاری در بازار وجود دارد ممکن است تعداد کمی از آنها باشند که به فکر امنیت کامل کاربران باشند و این موضوع دغدغه اصلی آنها محسوب نشود. اما کاربران چه محصولاتی را انتخاب می‌کنند؟ آیا معیارهای اصلی را مد نظر دارند یا جذب تبلیغات می‌شوند و از موضوع اصلی دور می‌شوند؟

حملات مکرر مجرمان و آسیب‌پذیری‌های موجود در دستگاه‌ها و برنامه‌ها باعث شده است تا توسعه دهندگان راهکارهای امنیتی تمرکز خود را بر روی تنوع بیشتر نرم افزارها بگذارند و امروزه شاهده افزایش موجودی‌های آنها شویم. اما به راستی چگونه می توان یک انتخاب درست و ایمن داشت؟ تنها موردی که نباید آن را نادیده گرفت حفاظتی امن و قوی است تا بتواند مقابل آخرین تهدیدات از شما محافظت کند.

وفاداری وظیفه توسعه دهندگان
وظیفه اصلی توسعه دهندگان وفاداری به مشتریان، تحقیق و بررسی در مورد آخرین تهدیدات و محافظت آنها مقابل آخرین و پیشرفته ترین حملات است. قدرتمندی آنها باید به گونه‌ای باشد که بتوانند هر گونه بدافزار جدیدی که به انواع مختلف تغییر ظاهر داده است، شناسایی و فورا آن را حذف کند.

اما عملکرد آنتی ویروس‌ها کاملا متفاوت است. بسیاری از آنها تنها شناسایی بدافزارها و موارد مشکوک را به عهده دارند، بسیاری از آنها اخطارهای لازم را در زمان تهدید به کاربران انتقال می‌دهند و برخی از آن‌ها نیز شناسایی و مسدود کردن راه برای بدافزارها را به عهده دارند.

نرم‌افزارهای امنیتی بایستی از موارد زیر محافظت کامل را به عمل آوردند:
•     کامپیوتر شما؛
•    اطلاعات و داده هایتان؛
•     هویت دیجیتالی شما؛
•     اطلاعات مالی شما؛

عملکرد و تفاوت در آنتی ویروس‌های موجود در بازار
این موضوع که هر محصولی بتواند یک عملکرد و یک قدرت داشته باشد کاملا بدیهی و واضح است. ممکن است یک نرم افزار امنیتی بتواند تا 50 درصد ویروس‌های موجود در اینترنت را شناسایی نماید در حالی که نرم افزار دیگر بتواند این کار را با 90 درصد تشخیص دهد و نرم افزار امنیتی سوم این کار را با خطای جزئی 99.9 درصد انجام دهد.

وظیفه ی تمام راهکارها امنیتی این است که بتوانند این امنیت را به طور 100 درصدی عملی کنند و در برابر تهدیدات به روز مقابله کنند. بسیاری از این محصولات به طور کامل تهدیدات را پوشش نمی‌دهند و از این رو نمی‌توانند محافظتی مطلوب برای کاربران ایجاد کنند.

توصیه می شود قبل از خرید راهکارهای امنیتی به تست های مختلف نرم‌افزارهای امنیتی و شناسایی آنها مقابل آخرین تهدیدات روز توجه ویژه داشته باشید. محصولات لابراتوار کسپرسکی کاربران خود را مقابل آخرین تهدیدات محافظت و با به کارگیری آخرین تکنولوژی های هوش مصنوعی و لایه‌های امنیتی هرگونه مورد مشکوکی را شناسایی و از بین می‌برد.  
کد مطلب: 52130
نام شما
آدرس ايميل شما


سیّد دلبر
feedback
Iran, Islamic Republic of
شما هم شدی اسپانسر کسپراسکی !!!
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام