۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۲

جهانی امن‌تر با پسوردهای بهتر!

ایتنا - رمزعبورها بخش مهمی از امنیت ما را در اینترنت و در برابر هکرها ایفا می‌کنند.
جهانی امن‌تر با پسوردهای بهتر!


این‌روزها پسوردها در همه جا دیده می‌شوند. تقریبا برای هر چیزی یک پسورد نیاز است از ورود به حساب شبکه‌های اجتماعی گرفته تا مراحل خرید یک کفش همه به پسورد نیاز دارند. طبیعی است که بدون وجود رمز عبور قادر به ورود حساب کاربری نخواهید بود.

به گزارش ایتنا از کسپرسکی آنلاین، اینکه هر چیزی یک پسورد داشته باشد مسلم است که خیلی خوب است اما مشکل اصلی اینجا است که حافظه ما در زندگی روزمره همراه با مشغله‌های زیاد، قادر به خاطر سپردن همه آنها نخواهد بود. حال بیایید کمی باهم صادق باشیم، یعنی همه ما برای تمام حساب‌های کاربری خود یک رمز عبور مجزا و دقیق انتخاب می‌کنیم؟

طبق یافته‌های لابراتوار کسپرسکی کاربرانی که اغلب تمایل دارند از کلمات عبور سخت و پیچیده استفاده کنند معمولا نمی‌توانند آنها را به خاطر بسپارند و آنهایی که کلمات ساده و بی‌دردسر را برای خود انتخاب می‌کنند نفوذ به رمز عبور آنها ساده و روتین است. 

معضل رمز عبور
پیچیده اما فراموش شدنی
خیلی از ما تمایل داریم که از رمز عبورهای پیچیده و سخت برای حساب‌های خود استفاده کنیم. بی‌شک امنیت برای این دسته از افراد حائز اهمیت است اما متاسفانه کمتر کسی قادر است کلمات پیچیده را به خاطر بسپارد و دچار مشکل نشود. بدیهی است که به خاطر سپردن رمز عبور password123 به مراتب خیلی راحتر از  Pa$$W0rdTh3G14nT123 است.

ما تعداد کمی از افراد را در بررسی خود مورد پرسش و پاسخ قرار دادیم. از بین این افراد 63% از آنها استفاده از کلمات پیچیده را برای حساب‌های بانکی خود، 42% از آنها برای پرداخت‌های کیف پول الکترونیکی، 41% از آنها برای خریدهای آنلاینی که حساب کاربری دارند، در نظر می‌گیرند.

با این حال 51 درصد از کاربران پذیرفته‌اند که رمزهای عبور خود را در جاهای نامناسبی ذخیره می کنند و 23 درصد از آنها اعتراف کرده‌اند که رمزهای خود را بر روی کاغذ یادداشت می‌کنند.

کوتاه، مفید، اما قابل هک
بر اساس تحقیقات مختلف، 10 درصد از افرادی که مورد بررسی قرار گرفته‌اند، مجبور به استفاده از کلمات عبور تکراری برای حساب‌های کاربری مختلف خود شده‌اند که این استفاده مجدد باعث افزایش خطر واقعی اعتبار حساب آنها می‌شود. احتمال به خطر افتادن حساب‌هایی که از رمز عبور تکراری استفاده می‌کنند بسیار بیشتر از حساب‌های با رمز عبور یکتا و پیچیده است.

این بررسی همچنین نشان داد که 14 درصد از افرادی که مورد بررسی قرار گرفته اند در طی 12 ماه گذشته با تهدیدات گوناگون حساب‌های کاربری خود روبرو شده بودند.

سومین راه پیش‌رو
یک راه حل می‌تواند دو مشکل را حل کند: یک پسورد منیجر همانند پسورد منیجر کسپرسکی با استفاده از یک مدیریت رمز عبور می‌تواند به طور شگفت آوری این مشکل بزرگ را حل کند. شما تنها یک رمز عبور پیچیده انتخاب و ایجاد می کنید و از دیگر رمزهای عبور خود محافظت خواهید کرد. پسورد منیجر کسپرسکی تمام رمزهای عبور شما را ذخیره می‌کند و کلمات کلیدی مناسب را برای شما انتخاب می کند، تمام این کلمات در فضایی امن و رمزنگاری شده محفوظ خواهند ماند.
کد مطلب: 52002
نام شما
آدرس ايميل شما