۱
۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۴

گجتی برای تشخیص تشنج قبل از وقوع

ایتنا - این گجت فعالیت الکترودرمال را که نشانه استرس است را دائما بررسی می‌کند و از این طریق نشانه‌های تشنج را تشخیص می‌دهد.
گجتی برای تشخیص تشنج قبل از وقوع


شرکت "امپتیکا" به تازگی ابزاری شبیه به ساعت طراحی کرده است که قادر است نشانه‌های تشنج را تشخیص دهد. ساعت بررسی‌کننده تشنج که ساخته شرکت "امپتیکا" (Empatica) است، تاییدیه "سازمان غذا و داروی آمریکا" (FDA) را به دست آورد.
این شرکت که گجت پوشیدنی کوچکی را برای پژوهش‌های پزشکی و کنترل صرع طراحی می‌کند، دفاتری در شهرهای کمبریج انگلستان و میلان ایتالیا دارد.
این گجت که مانند یک ساعت پوشیده می‌شود، نه تنها حرکات مچ دست، بلکه "فعالیت الکترودرمال" (electrodermal activity) را که نشانه استرس است، دائما بررسی می‌کند تا نشانه‌های تشنج‌های موجود یا پیش رو را تشخیص دهد.
یک سیستم یادگیری مبتنی بر هوش مصنوعی کار می‌کند تا تشنج‌های مختلف را تشخیص دهد.
 

این گجت، هنگام تشخیص تشنج، از راه گوشی هوشمند بیمار، سیگنال‌هایی را به کسانی که مراقب او هستند، ارسال و آنها را از این موقعیت آگاه می‌کند.
داده‌های مرتبط با تشنج در این اپلیکیشن ضبط می‌شوند و به بیماران و پزشکان آنها این امکان را می‌دهد که چگونگی عملکرد بیماری و موثر بودن یا نبودن درمان را پیگیری کنند.
کد مطلب: 51994
نام شما
آدرس ايميل شما


assemblyos
feedback
Iran, Islamic Republic of
تشنج ربطی به استرس نداره . تشنج یک بیماری جسمی است که براثر اسیبهای ناشی از زایمان سخت و کمبود اکسیژن حین تولد و یا ضربه به سر خصوصا ناحیه ی پشت سر ایجاد میشود .
البته استرس به فعال کردن یک تشنج خفته کمک میکنه . خصوصا در افرادی که از بلندی یا مکانهای باز می ترسند . استرس موجب میشه تشنج ناگهان فعال بشه و فرد زمینگیر و بیهوش بشه . متاسفانه بسیاری از مردم تشنج رو یک بیماری روحی و روانی می دونند که کاملا غلطه چون تشنج یا صرع یک بیماری جسمی و در حوزه ی مغز و اعصاب است . توی فیلمها هم متاسفانه این تفکر اشتباه رو رواج میدند.
تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير