۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۱

راهکارهای حفاظت در برابر تهدیدات اسپم‌ها

ایتنا - مجرمان به طور مداوم روش‌ها و فناوری‌های جدیدی برای دور زدن فیلترها و آنتی اسپم‌ها ایجاد و از آنها برای اهداف خود استفاده می‌کنند.
راهکارهای حفاظت در برابر تهدیدات اسپم‌ها


ما بارها در مقالات امنیتی خود در مورد باز کردن ایمیل‌های آلوده توسط کارکنان یک مجموع صحبت کرده‌ایم. اما آیا به نظر شما تمامی شرکت‌ها با این موضوع برخورد می‌کنند؟ عده ای از آنها که از آفیس 365 استفاده می‌کنند بر این باور هستند که این نرم افزار دارای فیلترهای آنتی اسپم است از همین رو تصور می‌کنند با مشکلی مواجه نخواهند شد.

با این حال هر چند که آفیس 365 تعداد زیادی از اسپم‌ها را فیلتر می‌کند اما نمی‌توان گفت نرم‌افزار خطا ندارد و همان تعداد کم می‌تواند باعث آسیب جدی به یک مجموعه شود. با این اوصاف آسیب از آنها دور نخواهد بود و آنها در معرض آلودگی قرار خواهند گرفت.

به گزارش ایتنا از کسپرسکی آنلاین، موردی که همیشه باید به آن توجه کرد و هیچ گاه نباید آن را نادیده گرفت این است که "صنعت اسپم" بیکار نخواهد ماند. مجرمان به طور مداوم روش‌ها و فناوری‌های جدیدی برای دور زدن فیلترها و آنتی اسپم‌ها ایجاد و از آنها برای اهداف خود استفاده می کنند. آنها ایمیل‌ها را از آدرس‌های مختلف ارسال می کنند تا بتوانند عملیات فیلترینگ نرم افزارها را دور بزنند.

در نگاه اول گیرندگان بدشانس ایمیل‌های اسپم ممکن است تنها یک ایمیل تبلیغاتی را دریافت نمایند. اما این ایمیل تنها یک ایمیل ساده نخواهد بود. محتوای ایمیل دریافت شده می تواند انواع مختلف بدافزارهایی باشد که می‌تواند عاقبت ناخوشایندی برای سیستم و اطلاعات شما رقم بزند. آن چیز که ما در حال حاضر در مورد آن صحبت می کنیم تعداد محدودی از باج‌افزارها و ایمیل‌های فیشینگ نیست. ایمیل‌های اسپم می‌توانند کمپین‌های مخربی را شامل شوند که وجود آن ها خطر بزرگی برای اطلاعات و سیستم محسوب می‌شود.

مجرمان، کسب و کار و مجموعه ی شما را به عنوان یک هدف در نظر می گیرند، آن ها ایمیل های خاصی را ایجاد می کنند که تشخیص آن ها کار راحتی نخواهد بود و از این راه کاربران و کارمندان را فریب می دهند. ارسال ایمیل های اسپم زمانی خطرناک تر خواهد شد که آنها به عنوان ایمیل‌های کاری از سوی کارمندان و یا حتی مدیر عامل یک شرکت به دیگر بخش های مجموعه ارسال گردد.

فیلترهای هر نرم افزاری نمی تواند نقش یک راهکار امن را ایفا کند، از همین رو بایستی فیلترهای استاندارد تقویت شوند و محافظ‌های آن ها دارای چند لایه‌ی امنیتی باشند. ایمیل‌های ورودی بایستی نه تنها از لحاظ محتوا بلکه به منظور وجود مجرمان سایبری نیز مورد بررسی قرار گیرند. برای راهبرد این دو مشکل یادگیری ماشین راهکاری ایده آل و مطمئن است.

در هر دو حمله‌ها، چه سایبری و چه اسپم‌ها مجرمان مدام روش‌های خود را تغییر می دهند و از روش‌های پنهان استفاده می کنند. از همین رو آپدیت بودن راهکارهای امنیتی و انعطاف پذیری آنها در این مسئله بسیار مهم است، چرا که مجرمان هر روز از روش‌های جدیدی برای حملات خود استفاده می‌کنند و در صورتی که راهکارهای امنیتی مطابق رشد آنها پیش نروند از آنها عقب خواهند ماند و هرگز نمی‌توانند مانع آلودگی آنها شوند.

ما این تکنولوژی به روز و پیشرو را هوش HuMachine می‌نامیم و بر اساس این تکنولوژی تمام راهکارهای خود از جمله تکنولوژی آنتی اسپم را مجهز می کنیم. به لطف HuMachine تمام تکنولوژی‌های ما توانسته نتایجی عالی در آزمون های مستقل دریافت کند. علاوه بر این نظارت دائمی توسط کارشناسان خبره (نیروی انسانی) بر روی تمام فعالیت‌ها نه تنها میزان تشخیص را بهبود می‌بخشد بلکه باعث می شود تا اطلاعات مهم در کسب و کارها به صورت تصادفی از بین نروند.

تا همین اواخر فناوری‌های حفاظت از ایمیل تنها در راهکارهای امنیتی به صورت پیش فرض قرار می گرفت و این فناوری در زیرساخت‌های یک نرم‌افزار به محافظت می‌پرداخت. با این حال در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها به ویژه کسب و کارهای کوچک در حال استفاده از سرویس Exchange Online بخشی از نرم‌افزار مایکروسافت آفیس 365 هستند.

ما به طور ویژه ای به منظور بالا بردن امنیت مایکروسافت آفیس، امنیت کسپرسکی را برای مایکروسافت آفیس 365 ارائه می‌کنیم. این راهکار به طور قابل توجهی کارایی حفاظت را با استفاده از فیلترهای استاندارد افزایش می‌دهد. پس از آن در صورتی که هر ایمیل اسپمی وارد مجموعه شود و قصد تخریب ایمیل های کارمندان را داشته باشد فورا توسط این راهکار مسدود خواهد شد.

تنها تصور کنید 99.99% احتمال خطا وجود ندارد اما آن مقدار باقی مانده ضعیف می‌تواند به آلودگی یک مجموعه منجر شود. از همین رو راهکار اختصاصی ما برای آفیس 365 می‌تواند عاملی مهم در حفاظت از ایمیل‌های یک شرکت و مجموعه باشد.
 
کد مطلب: 51953
برچسب ها: اسپم ایمیل
نام شما
آدرس ايميل شما