۰
plusresetminus
شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۴

تعرفه‌های جدید مناسب کاربران کم‌مصرف

ایتنا - وزیر ارتباطات در پاسخ به انتقاداتی که به نرخ های جدید اینترنت می شود، از تدوین تعرفه جدید برای مشترکان کم مصرف که پهنای باند بالا نیاز دارند، خبر داد.
تعرفه‌های جدید مناسب کاربران کم‌مصرف
 
محمدجواد آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود به سئوالات کاربران در مورد نرخ‌های جدید اینترنت، مشکل کیفیت این خدمات، بازی‌های آنلاین و انحصار مخابرات در زیرساخت های مخابراتی کشور پاسخ داد.

به گزارش ایتنا از مهر، وی افزود: در مورد وجود انحصار برای شرکت مخابرات ایران در واگذاری اینترنت خانگی، همانگونه که قبلا عرض کرده بودم باتوجه به مصوبه ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات و لزوم اصلاح این رفتار، شرکت مخابرات ایران تاکنون با ۲ شرکت دیگر به تفاهمات قراردادی رسیده و با ابلاغ آن به استان های خود شرایط برای خرید سرویس از این شرکت‌ها فراهم شده است.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: سازمان تنظیم مقررات موظف شده است بر نحوه اجرای این مصوبه نظارت کند،  در صورت وجود مشکل گزارش آن به سامانه ۱۹۵ در پیگیری موثر خواهد بود.
آذری جهرمی گفت: در تعرفه جدید، مشترکین کم مصرف که پهنای باند بالا نیاز دارند، فاقد انتخاب مناسب هستند. برای رضایت این دسته از کاربران، پیشنهادهایی در حال بررسی است که تلاش می کنیم تا فروردین ماه به نتیجه نهایی برسد.
وی خاطرنشان کرد: در مورد بهبود کیفیت بازی‌های آنلاین، علاوه بر اینکه کیفیت این بازی‌ها مورد پایش دائمی قرار گرفته تا شرایط نسبی فعلی تثبیت شود، تیمی مشغول به مذاکره و پیگیری است تا بهبود مناسبی حاصل شود.

وزیر ارتباطات اظهار داشت: در تعرفه جدید، شرکت‌ها موظفند ابتدا از اینکه سرعت مورد تقاضای مشترک قابل واگذاری است اطمینان حاصل کرده و سپس نسبت به «دائری» اقدام کنند.
جهرمی افزود: «دائری» سرویس بدون حصول اطمینان از سرعت تخلف است و سازمان تنظیم مقررات موظف شده است بر حسن اجرای مصوبه نظارت کند.
وی عنوان کرد: در خصوص لیست سایت های داخلی که نیم بها محاسبه می‌شوند، در مصوبه آمده که تمامی سایت‌هایی که در درون کشور میزبانی می‌شوند باید نیم‌بها محاسبه شوند.

وزیر ارتباطات گفت: بنابراین لیست پانصد سایت سابق فاقد اعتبار برای محاسبه نیم بها مشخص است و شرکت‌های ارائه دهنده سرویس موظفند مصوبه را اجرا کنند.
کد مطلب: 51918
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر