۰
plusresetminus
شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۱

مایکروسافت مؤسسه اطلاعاتی کورتانا را افتتاح می‌کند

ایتنا- مایکروسافت قصد دارد مؤسسه اطلاعاتی کورتانا را با هدف هوشمندتر کردن دستیار هوش مصنوعی در محیط کار افتتاح نماید.
مایکروسافت مؤسسه اطلاعاتی کورتانا را افتتاح می‌کند
امروزه در صنایع گوناگون، تقاضای بسیاری برای استفاده از قابلیت‌های هوش مصنوعی و دستیارهای هوشمند وجود دارد؛ به ویژه در سیستم‌های پاسخ‌گویی به پرسش‌ها که از آنها می‌توان در مشاوره‌های حقوقی، تحقیقات مربوط به ثبت اختراع، اعلام هشدار و پژوهش‌های پزشکی استفاده نمود.

به گزارش ایتنا از رایورز شرکت مایکروسافت اخیراً از برنامه‌های خود برای ایجاد یک سازمان اطلاعاتی پرده برداشت و اعلام نمود در این طرح ابتکاری، به دنبال جست‌وجو و آزمایش مسیرهای جدیدی هستیم تا بتوانیم دستیار هوشمند کورتانا را ارتقاء دهیم و از همه بیشتر به دنبال آن هستیم که کارایی و اثربخشی این دستیار هوشمند را در محیط کار بالا ببریم.
 
مطابق جزئیات منتشره، این مؤسسه دانشجویان و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه RMIT در ملبورن استرالیا را گرد هم جمع می‌کند. مرکز پژوهش مایکروسافت نیز در کنار این افراد، نقش خود را ایفا خواهند نمود. پژوهش‌‌های دانشگاه RMIT در مورد این مؤسسه، مبتنی بر وظایف کاری است. امروزه کورتانا مانند سایر دستیارهای هوشمند می‌تواند در کارهایی مانند خواندن اخبار، پخش موسیقی یا ایجاد رویدادهای تقویم یا یادآورها به شما کمک کند.
 
 کورتانا
دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه RMIT اطلاعاتی مانند موقعیت و فعالیت فیزیکی کاربر کورتانا و تعاملات اجتماعی وی برای درک بهتر هدف و نیت شخص توجه می‌کنند. خبر ایجاد و استقرار این مؤسسه یک روز پس از گزارش سه‌ماهه مایکروسافت منتشر شد.
 
اکنون اکثر دستیارهای هوشمند از نظر مکالمه با افراد تا حدودی حرفه‌ای شده‌اند، اما هدف مایکروسافت این است که این مکالمه را به صحبت‌های انسانی‌تری تبدیل نماید.
این موضوع نیازمند آن است که پیشرفت‌های خوبی از دیدگاه فنی در فرآیند درک زبان طبیعی واقعی صورت گیرد.
 
در حال حاضر، روز به روز بر جدال شرکت‌های مختلف در بحث ارائه دستیاران هوشمند داغ‌تر می شود و به نوعی هر یک از غول‌های فناوری از خودروسازها گرفته تا گوگل، مایکروسافت، اپل و آمازون مشغول کار روی دستیاران هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی هستند.
 
کد مطلب: 51914
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است