۰
plusresetminus
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۷

پولاریس ویندوز در راه است

ایتنا - مایکروسافت در تلاش برای طراحی نسخه‌ای تازه و سبک وزن از سیستم عامل ویندوز ۱۰ به نام پولاریس است که به صورت ماژولار طراحی شده است.
پولاریس ویندوز در راه است
 
 پولاریس نسخه‌ای از ویندوز ۱۰ است که مبتنی بر Windows Core OS می باشد. Windows Core OS انعطاف زیادی دارد و برای رفع نیازهای کاربران در محیط ها و شرایط گوناگون طراحی شده است.

به گزارش ایتنا از مهر، پولاریس در عین سبک و کم حجم بودن در آن واحد قابل نصب بر روی رایانه‌های شخصی، لپ‌تاپ‌ها، تبلت‌ها و غیره است و می‌تواند طیف گسترده‌ای از برنامه‌های عرضه شده در فروشگاه مایکروسافت را اجرا کند.

بر اساس اطلاعات موجود این نسخه از ویندوز ۱۰ از رابط کاربری تازه ای بهره می گیرد. این در حالی است که مایکروسافت از زمان عرضه ویندوز ۹۵ تا به حال در بسیاری از مولفه‌های رابط کاربری این سیستم عامل تغییر چندانی ایجاد نکرده است.

مایکروسافت از چند سال قبل در تلاش است تا ویندوز ۱۰ را به سیستم عامل منعطفی مبدل کند که بر روی گوشی‌ها، تبلت‌ها، رایانه‌های شخصی، لپ‌تاپ‌ها و غیره به سادگی قابل اجرا باشد. اما در این زمینه چندان موفق نبوده است.

قرار است این سیستم عامل مولفه‌های امنیتی بیشتری داشته باشند و به گونه‌ای طراحی شود تا منابع کمتری را مصرف کند تا باعث مصرف سریع باتری گوشی‌ها و تبلت‌ها نشود. سیستم عامل پولاریس احتمالا در سال ۲۰۱۹ عرضه می‌شود.
کد مطلب: 51864
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام