۰
plusresetminus
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۵

داک.داک.گو و مسئله حریم شخصی

ایتنا - یکی از دغدغه‌های کاربران در زمان استفاده از اینترنت و وب‌گردی میزان احترام به حریم شخصی و اطمینان از عدم تلاش سایت‌ها برای دسترسی به اطلاعات شخصی است.
داک.داک.گو و مسئله حریم شخصی
 
امروزه برخی مرورگرهای اینترنتی مانند تور و داک.داک.گو با تمرکز بر روی مسئله حفظ حریم شخصی طراحی شده‌اند. طراحان مرورگر داک.داک.گو، به تازگی یک برنامه موبایلی و یک افزونه برای مرورگر اینترنتی خود طراحی کرده‌اند که به حفظ بیشتر حریم شخصی در حین استفاده از وب‌سایت‌ها کمک می‌کند.

به گزارش ایتنا از مهر، برنامه موبایلی یادشده Privacy Browser نام دارد و در صورت استفاده از آن برای دسترسی به وب سایت‌ها با استفاده از تلفن همراه می‌توان از ردگیری فعالیت‌ها توسط ابزار پیشرفته شرکت‌هایی مانند گوگل و فیس‌بوک جلوگیری کرد. شرکت‌های یادشده بدون اطلاع کاربران از این ابزار برای جمع‌آوری اطلاعات در مورد عادات کاربری افراد و فروش این اطلاعات به بیشترین قیمت به شرکت‌های تبلیغاتی استفاده می‌کنند.

Privacy Browser در زمان استفاده کاربر از یک وب سایت، ابزار ردگیری فعالیت‌های وی توسط برنامه‌های مخفی شرکت‌های تبلیغاتی را بلوکه می‌کند. همچنین اگر وب‌سایتی دارای نسخه‌ای رمزگذاری شده با پیشوند https باشد، برنامه مذکور کاربر را به طور خودکار به سمت همان نسخه هدایت می‌کند.

این برنامه علاوه بر بلوکه کردن مزاحمان، گزارش‌هایی در مورد آنها برای کاربر ارسال می‌کند. همچنین Privacy Browser به هر وب سایت بر مبنای میزان احترام به حریم شخصی نمره می‌دهد. نمره A به معنای شرایط مطلوب و نمره F به معنای بدترین شرایط است.
افزونه جدید این شرکت که امکانات مشابهی دارد برای مرورگرهای کروم، فایرفاکس و سافاری در دسترس و قابل استفاده است.
کد مطلب: 51852
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است