۰
plusresetminus
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۷

پسورد‌های امن؛ مهم‌ترین راه‌حل گیمرها

ایتنا - اگر گیمرها از اهداف خبیثانه مجرمان مطلع شوند حتما از راه‌هایی که امنیت آنها را تضمین کنند، استفاده می‌کنند و به آنها اجازه نفوذ نمی‌دهند.
پسورد‌های امن؛ مهم‌ترین راه‌حل گیمرها

بازی‌های اینترنتی این روزها سن و سال چندانی نمی‌شناسد، از مرد 70 ساله تا پسر 4 ساله همه بازهای اینترنتی را بخش مهمی از زندگی خود می دانند و از این کار لذت می برند. بازی‌های Counter-Strike و Half-Life پرطرفدارترین گیم‌هایی هستند که توجه همه به آن ها جلب شده است.

به گزارش ایتنا از کسپرسکی آنلاین، چند نفر از اعضای خانواده شما به این بازی‌ها وابستگی دارند و ساعت‌ها زمان خود را صرف آنها می کنند؟ البته که تعداد گیمرها زیاد است و رشد روز افزون دارند. اما چند درصد از آنها به امنیت هنگام بازی توجه دارند؟ بارها دیده شده است که اطلاعات خصوصی گیمرها از حساب‌های کاربری آنها به سرقت رفته است. در گذشته ما مجبور نبودیم ده‌ها رمز عبور مختلف را برای ده‌ها ایمیل، شبکه‌های اجتماعی، حساب‌های بانکی و البته حساب‌های بازی حفظ کنیم. یک الی دو رمز عبور مشترک برای همه حساب‌ها وجود داشت و هیچ گاه تغییری در آنها داده نمی‌شد.

اما با گذشت زمان امروزه همه چیز به اینترنت متصل است، بازی‌ها آنلاین، اینترنت اشیاء، شبکه‌های اجتماعی و دستگاه‌های هوشمند همه باعث شده‌اند که بسیاری از حساب‌های کاربری را فراموش کنیم و حتی از وجود آنها نیز بی‌خبر بمانیم. تقریبا هر چیز آنلاینی از جمله بازی‌ها، به ساخت حساب کاربری نیاز دارند. مجرمان سایبری به خوبی می‌دانند که چگونه می‌توانند به پول‌های کاربران از طریق حساب‌های کاربری آنها دست یابند.

با این حال چیزی در این بین تغییر نکرده و کاربران همچنان از رمزعبورهای تکراری و پر خطر استفاده می‌کنند.
ما شک نداریم که اگر گیمرها از اهداف خبیثانه مجرمان مطلع شوند حتما از راه‌هایی که امنیت آنها را تضمین کنند، استفاده می‌کنند و به آنها اجازه نفوذ نمی‌دهند. استفاده از یک پسورد مناسب و البته متفاوت یکی از راه هایی است که باید آن را اولویت قرار داد. اکثر گیمرها تصور می‌کنند که حساب‌های کاربری بازی به کار مجرمان نخواهد آمد و بی اهمیت است. اما غافل از آنکه مجرمان از هر راهی برای حمله استفاده می‌کنند و شما را به حال خود رها نمی‌کنند.

حساب‌های کاربری گیمرها به کرات مورد استفاده مجرمان سایبری قرار می‌گیرد. به عنوان مثال در وهله‌ اول حساب کاربری شما می تواند برای ارسال لینک‌های فیشینگ به دوستان خود مورد استفاده قرار بگیرد. این طبیعی است که دوستان یکدیگر را بشناسند و به هم اعتماد داشته باشند و بدون هیچ مکثی روی لینکی که از جانب دوستان خود ارسال شده کلیک کنند. این در حالی است که ممکن است هر شخصی در حساب کاربری خود چیزهای ارزشمندی داشته باشد و بدین ترتیب تمام آنها برای مجرمان قابل مشاهده می‌شود.

نکته دوم اینجا است که حتی اگر شما از بازی خود خارج شده باشید و در حساب کاربری خود چیز با ارزشی نداشته باشید، در صورتی که حساب کاربری و رمزعبور شما همانی باشد که برای ایمیل، شبکه‌های اجتماعی یا حتی حساب‌های بانکی استفاده می‌کنید کافی است تا حساب شما به یک حساب باارزش برای مجرمان تبدیل شود.

برای کمک به این مشکل نیاز است که شما از رمزعبورهای متفاوت برای حساب‌های خود استفاده کنید. توتال سکیوریتی کسپرسکی علاوه بر مهیا کردن امنیت در سراسر شبکه، به شما امکان ذخیره کردن رمزهای عبور را می دهد. این ویژگی همچنین قادر است برای شما رمزعبورهای تصادفی، رندوم و البته قوی انتخاب کند و بر روی فضای ابر ذخیره کند. تا شما بتوانید با خیالی آسوده هر زمان که مایل باشید از آنها استفاده کنید. این بدان معنی است که شما می توانید تعداد زیادی رمز عبور برای تمامی حساب‌های کاربری خود انتخاب و آنها را در چندین دستگاه مدیریت کنید.

علاوه بر این پسورد منیجر کسپرسکی از پسوردهای شما به طور کاملا خصوصی نگه داری می کند و آنها را به طور مرتب تغییر می‌دهد. تغییر زودهنگام آنها باعث می‌شود که حساب‌های کاربری بازی و دیگر حساب‌ها که برای شما و مجرمان اهمیت بسیاری دارد، قابل هک نباشد و توسط این برنامه محفوظ بماند.
 
کد مطلب: 51827
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر