d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - توپ‌های گرافن برای عمر بیشتر باتری موبایل
۰
plusresetminus
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۶

توپ‌های گرافن برای عمر بیشتر باتری موبایل

ایتنا - دانشمندان تلاش می‌کنند باتری‌های قدرتمندتری برای گوشی‌های هوشمند و دیگر وسایل الکترونیکی بسازند و کیفیت باتری های لیتیومی را بالا ببرند.
توپ‌های گرافن برای عمر بیشتر باتری موبایل
 
باتری‌های لیتیومی اگر چه می‌توانند میزان قابل توجهی انرژی ذخیره کنند، اما امنیت چندان بالایی ندارند و بارها اخبار در مورد گرم شدن شدید و حتی انفجار آنها منتشر شده است.

به گزارش ایتنا از مهر، پژوهشگران دانشگاه نورت وسترن آمریکا، مدعی هستند که با استفاده از توپ‌های کوچک و خرد شده متشکل از گرافن می‌توان باتری‌هایی تولید کرد که در زمان شارژ شدن بیش از حد داغ نمی‌شوند و لذا امنیت افراد را به خطر نمی‌اندازند.

این دانشمندان می‌گویند فیبرهای لیتیومی به کار گرفته شده در سطح آند باتری‌ها در گذر زمان کیفیت خود را از دست می‌دهند و این امر به اتصال باتری و آتش گرفتن آن منجر می شود. اما با استفاده از روش های متفاوت می‌توان باتری‌ها را تقویت کرد تا ضمن هدایت جریان الکتریسیته جلوی اتصالی و آتش سوزی را بگیرند.

به همین منظور محققان به نوعی خاص از گرافن متوسل شدند که اولین بار در سال ۲۰۱۱ابداع شده است. آنان توپ هایی کوچک از جنس این گرافن را تولید کردند و از مجموعه ای از آنها در کنار هم به جای فیبرهای لیتیومی استفاده کردند. نتیجه این امر افزایش ظرفیت ذخیره سازی انرژی و امنیت باتری بوده است. در حال حاضر پژوهشگران به دنبال بهینه  سازی طراحی این توپ‌های گرافنی هستند تا قابلیت شارژ باتری از این طریق را به حداکثر برسانند.
کد مطلب: 51822
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام