۰
plusresetminus
پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۴

عرضه یک لپ‌تاپ ارزان‌قیمت برای دانش آموزان و دانشجویان

ایتنا- اخیرا شرکت مایکروسافت در نمایشگاه بت در لندن، نخستین لپ‌تاپ آموزشی خود در سال 2018 را رونمایی کرد.
عرضه یک لپ‌تاپ ارزان‌قیمت برای دانش آموزان و دانشجویان
مایکروسافت اعلام کرد که قصد دارد از یک لپ‌تاپ ارزان‌قیمت که مخصوص دانش آموزان و دانشجویان طراحی شده است و مزایای بسیارخوبی هم دارد پرده بردارد و سال 2018 را با کمک به ارتقای سطح آموزش آغاز نماید.

اخیرا شرکت مایکروسافت در نمایشگاه بت در لندن، نخستین لپ‌تاپ آموزشی خود در سال 2018 را رونمایی کرد. این لپ‌تاپ مدل لنوو 100e، قیمتی معادل 190 دلار دارد و در هولولنز هم تا 31 مه 2018، 10 درصد تخفیف علمی برای آن در نظر گرفته شده است. این قیمت باعث می‌شود که مدارس بتوانند این لپ‌تاپ را به صورت عمده برای دانش آموزان خریداری کنند.

به گزارش ایتنا به نقل از سی.نت، این لپ‌تاپ البته آنقدر قوی نیست که بتواند واقعیت ترکیبی را پیاده‌سازی نماید.
لازم به ذکر است که واقعیت ترکیبی، یکی از ابزارهایی است که می‌تواند کمک شایانی به امر آموزش نماید و همین موضوع می‌تواند یکی از نواقص بزرگ این لپ‌تاپ ارزان‌قیمت محسوب شود.
 
البته گفتنی است که حتی لنوو 300e که قیمتی معادل 280 دلار دارد نیز توان اجرای واقعیت ترکیبی را ندارد، ولی این امکان را دارد که می‌تواند از قابلیت نمایش 3D تبدیل و چرخش 360 درجه پشتیبانی نماید.
همچنین مطابق اطلاعات منتشره، در خارج از آمریکا قیمت لنوو 100e کمی بیشتر می‌شود. قیمت جهانی این لپ‌تاپ حدود 220 دلار و 158 پوند است.
 
مایکروسافت دو سیستم مشابه جدید هم تحت عنوان JP معرفی کرد. لپ‌تاپ 300e، هیبریدی است و بر روی صفحه‌ نمایش آن می‌توان با قلم مخصوص  نوشت. لپ‌تاپ  300e  قیمتی حدود 279 دلار دارد و دو لپ‌تاپ دیگر نیز با قابلیت پشتیبانی از ویندوز هِلو با قیمت‌های 199 و 299 دلار معرفی شده است.
 
همان‌گونه که اشاره شد تمامی این چهار لپ‌تاپ با هدف کار در سیستم‌های آموزشی معرفی شده‌اند و قیمت کم آنها نشان از عزم مایکروسافت برای تشویق دانش آموزان و معلمان به خرید این محصولات به جای کروم‌بوک‌های خوش‌قیمت دارد.
  
کد مطلب: 51817
نام شما
آدرس ايميل شما

شما از کدام مرورگر اینترنتی بیشتر استفاده می‌کنید؟
اینترنت اکسپلورر
فایرفاکس
کروم
سافاری
اج
مرورگرهای دیگر