کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

کشف حفره منجر به جاسوسی اطلاعات کاربران واتس‌اپ

سايت خبری ايتنا , 3 بهمن 1396 ساعت 15:05

ایتنا- به‌تازگی عده‌ای محققان آزمایشگاه کسپرسکی موفق به کشف نرم‌افزار جاسوسی ویژه‌ای شده‌اند که می‌تواند به‌تمامی بخش‌های دستگاه شخص واردشده و اطلاعات موردنیاز را دریافت کند.


به‌تازگی عده‌ای محققان آزمایشگاه کسپرسکی موفق به کشف نرم‌افزار جاسوسی ویژه‌ای شده‌اند که می‌تواند به‌ تمامی بخش‌های دستگاه شخص وارد شده و اطلاعات موردنیاز را دریافت کند.
 
به گزارش ایتنا از وب‌سایت خبری تحلیلی independent، نرم‌افزارهای جاسوسی و البته بدافزارها امروزه نگرانی‌های بسیاری را در کاربران دستگاه‌های هوشمند برانگیخته است و البته کمپانی‌های امنیتی نیز تمام تلاش خود را برای مقابله با آن‌ها می‌کنند.
 
با این‌ وجود به‌تازگی نرم‌افزار جاسوسی بسیار پیشرفته‌ای به نام Skygofree کشف‌شده است که می‌تواند به‌تمامی اطلاعات کاربر بر روی تلفن همراه دسترسی داشته باشد.
 
یکی از نکات اصلی در این رابطه این است که نرم‌افزار یاد شده نه‌تنها به دزدی اطلاعات پرداخته بلکه می‌تواند صداها و البته ویدیوهایی را نیز در صورت نیاز به ثبت برساند.
 

 
 
این نرم‌افزار جاسوسی کنترل کامل سیستم هوشمند قربانی را به دست می‌گیرد و حتی می‌تواند پیام‌های متنی ارسالی او از طریق واتس اپ را نیز موردبررسی قرار دهد.
 
البته لازم به ذکر است که نرم‌افزار جاسوسی  Skygofree به‌هیچ‌عنوان با نرم‌افزارهای اسکای و سرویس خدمات آنها مرتبط نیست و به‌صورت کاملاً مستقل عمل می‌کند.
 
با این‌ وجود هنوز راه‌کاری جدی برای مبارزه با بدافزار یادشده کشف نشده است اما به کاربران توصیه می‌شود تا در هنگام دریافت ایمیل‌ها از سوی افراد ناشناس و یا باز کردن لینک‌ها با دقت بسیار زیادی عمل کنند.
 


کد مطلب: 51752

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/51752/کشف-حفره-منجر-جاسوسی-اطلاعات-کاربران-واتس-اپ

ايتنا
  https://www.itna.ir