کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

باگ عجیب واتس‌اپ!

23 دی 1396 ساعت 11:12

ایتنا - باگ موجود در اپلیکیشن پیام رسان واتس‌اپ، به همه کاربران اجازه می‌دهد تا وارد گروه‌های خصوصی در این پیام رسان شوند.
به گزارش ایتنا از ایسنا، پژوهشگران و محققان یک موسسه امنیتی به تازگی از کشف یک باگ یا حفره امنیتی جدید در اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ خبر داده‌اند که قادر بوده افراد غریبه  و سایر کاربرانی که در گروه‌های خصوصی واتس اپ عضو نبوده اند را وارد این گروه‌ها کند.


با اینکه این پیام رسان رتبه نخست امن‌ترین پیام رسان جهان را به خود اختصاص داده است و از فناوری رمزنگاری بسیار پیشرفته  end-to-end encryption بهره می‌برد، هم اکنون اکتشاف این باگ و حفره امنیتی، تا حدودی سایه شک و تردید بر امنیت و حفظ حریم شخصی کاربران در این پیام رسان برانداخته است و کاربران بسیاری در جهان از به خطر افتادن حریم شخصی خود اظهار نگرانی کرده‌اند.

گروهی از محققان و پژوهشگران دانشگاه بوخوم آلمان در جریان کنفرانس امنیت سایبری Real WorldCrypto در سوئیس از چنین باگ و مشکل امنیتی در واتس‌اپ گزارش داده‌اند.
البته این در حالیست که مدیر ارشد امنیتی فیس‌بوک  - شرکت مادر واتس اپ – در این خصوص اظهار کرده است که هم اکنون این باگ در واتس اپ فعال نیست و به هنگام اضافه شدن اعضای جدید به گروه‌های خصوصی، به کاربران و اعضای آن طبق معمول و همیشگی، اطلاع داده می‌شود، بنابراین هیچ نگرانی در این‌باره وجود ندارد.


کد مطلب: 51693

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/51693/باگ-عجیب-واتس-اپ

ايتنا
  https://www.itna.ir