۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۶

اختلال جهانی مراکز خدمات ابری با آسیب‌پذیری Meltdown

ایتنا - بررسی‌های مستقل نشان داده است که بیشتر سرورهای ارائه دهنده خدمات ابری که از تراشه‌های اینتل استفاده می‌کنند، به نوعی این گونه مشکلات را تجربه نموده‌اند.
اختلال جهانی مراکز خدمات ابری با آسیب‌پذیری Meltdown
اینتل، یکی از مهم‌ترین شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ابری به شرکت‌ها و کسب‌ و کارها است؛ با ابن حال، اخیراً برخی از سازمان‌هایی که خدمات مراکز داده اینتل را بکار گرفته و هزاران شبکه رایانه‌ای مبتنی بر فضای پردازش ابری بدانها متصل شده‌اند، در معرض حملات سایبری جدید قرار گرفته و داده‌هایشان تهدید شده و این اتفاق، موجی از نگرانی را به دنبال داشت.

به گزارش ایتنا از رایورز در این مراکز داده -که به واسطه آسیب‌پذیری‌های موجود در تراشه‌های اینتل، مشکل گسترده‌ای را پیشِ روی خود می‌بیند- فرآیند ارائه خدمات پردازش ابری نیز دچار اختلال شده است.
بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی IDC، شرکت اینتل ادعا می‌کند صرفاً بخش کمی از مراکز داده در سراسر جهان با این اختلال مواجه شده‌اند؛ این در‌حالی‌ست که بررسی‌های مستقل نشان داده است که بیشتر سرورهای ارائه دهنده خدمات ابری که از تراشه‌های اینتل استفاده می‌کنند، به نوعی این گونه مشکلات را تجربه نموده‌اند.

مرکز IDC همچنین اعلام کرده است 98 درصد تمامی عملیات‌های انجام شده در مراکز داده، منحصراً توسط تراشه‌های شرکت اینتل مدیریت می‌شوند و از همین رو، دو آسیب‌پذیری گسترده به نام‌های Meltdown و Spectre آنها را با مشکل جدی مواجه نموده است.

طبق نظر کارشناسان فنی، هکرها از طریق این دو آسیب‌پذیری می‌توانند رمزهای عبور و کلیدهای رمزگذاری شده در انواع مختلف رایانه‌های شخصی، تلفن‌های همراه و سرورهای ارائه دهنده خدمات پردازش ابری را سرقت کرده و اقدام به سوءاستفاده نمایند و به داده‌ها نیز آسیب رسانند.

از سوی دیگر، شرکت مایکروسافت هفته گذشته اعلام نمود با انتشار بروزرسانی جدید در سیستم‌عامل ویندوز، سعی کرده جلوی فعالیت این دو حفره امنیتی را بگیرد. با این وجود، گزارش‌های رسیده از سراسر جهان، همچنان اختلالات گسترده در مراکز ارائه‌دهنده خدمات پردازش ابری را نشان می‌دهد.
 
کد مطلب: 51680
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است