d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - لباس هوشمند برای مبتلایان به زوال عقل
۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۶

لباس هوشمند برای مبتلایان به زوال عقل

ایتنا - شرکت ژاپنی Xenoma سازنده انواع البسه هوشمند، مجموعه‌ای از زیرشلواری‌های هوشمند را برای استفاده افراد مبتلا به بیماری زوال عقل تولید کرده‌است.
لباس هوشمند برای مبتلایان به زوال عقل
 
 
به گزارش ایتنا از فارس، این بیماران با پوشیدن این زیرشلواری‌ها در بیمارستان‌ها، منزل و غیره موقعیت خود را به پزشکان، پرستاران و اعضای خانواده اعلام می‌کنند.

زیرشلواری‌های یادشده مجهز به حسگرهایی هستند که حرکت فرد را حس کرده و این موضوع را از طریق یک برنامه تلفن همراه به دیگران اطلاع می‌دهند. شرکت سازنده یک تی – شرت هم با همین فناوری ابداع کرده است که از ان می‌توان برای کنترل علائم حیاتی همچون تنفس هم استفاده کرد. اتصال بی‌سیم این تی‌شرت به برخی دستگاه‌های حساس پزشکی نیز ممکن است.
 
نکته مهم این است که دریافت اطلاعات توسط این حسگرها مستلزم آغشته شدن بدن به ژل یا هر مایع دیگری نیست و آنها از راه دور می‌توانند با پوست بدن در ارتباط باشند. همچنین این لباس‌های هوشمند حتی اگر صد بار شسته شوند خاصیت خود را از دست نمی‌دهند.
لباس‌های یادشده مجهز به باتری، شتاب سنج، تراشه بلوتوث و موقعیت سنج هستند و شارژ باتری آن برای هشت ساعت استفاده کافی است. استفاده عمومی از این البسه 100 دلاری تا سال 2020 آغاز می‌شود.
کد مطلب: 51645
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام