۴
۰
plusresetminus
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۷
آذری جهرمی:

مرجع مسدودسازی تلگرام ما نبودیم

ایتنا - وزیر ارتباطات با تشکر از برخی رسانه‌ها که هم‌زمان با اعمال محدودیت‌ها بر شبکه‌های اجتماعی به تخریب او پرداختند، مرجع این تصمیمات را معرفی کرد!
مرجع مسدودسازی تلگرام ما نبودیم


به گزارش ایتنا از تسنیم، محمد جواد آذری جهرمی که چندی پیش بابت اعمال محدودیت‌ها روی برخی شبکه‌های اجتماعی و متضرر شدن استارتاپ‌ها، از صدها هزار هموطنی که کسب‌وکارشان مبتنی بر این بسترهاست عذرخواهی کرد اکنون پیام جدیدی در اینستاگرام منتشر کرده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر اینکه تصمیم نداشتم در موضوعی که وزارت ارتباطات در تصمیم آن نقشی نداشت اظهارنظری کنم، اما به ناچار کلامی چند در این باره خواهم نوشت، گفت: در کشور اعتراضی شکل گرفت، اعتراض با موج‌سواری عده‌ای تبدیل به اغتشاش شد؛ در این اغتشاشات مردمی متضرر و اماکنی آسیب دیدند و متأسفانه خانواده‌هایی نیز داغدار شدند.

آذری جهرمی ادامه داد: شورای امنیت کشور که وزارت ارتباطات در آن عضو نیست، برای ایجاد آرامش تصمیم گرفت در کنار سایر اقدامات تأمینی و انتظامی، محدودیت‌های موقتی را بر فضای مجازی اعمال کند.

وی افزود: طبیعی است که این اقدامات نارضایتی‌هایی را ایجاد کند، اما گیرندگان این تصمیم طبیعتا بین مزایا و معایب این تصمیم وزن‌سنجی کرده‌اند.

وزیر ارتباطات خاطر نشان کرد: عده‌ای دیگر اما اکنون به جای پرداختن به ریشه اعتراضات، اغتشاشات و حل آنها تلاش بر انداختن همه تقصیرها بر گردن فضای مجازی و بازخوانی اشکالات توسعه فضای مجازی در کشور که بعضا وارد هم هست، کرده‌اند.

او ابراز کرد: عده‌ای دیگر هم در آن سوی مرزها که اتفاقا مثل همیشه در محاسباتشان اشتباه می‌کنند ریشه نرسیدن به نتایج تخیلات و توهمات خود را در ایجاد همین محدودیت‌ها می‌دانند و حرف از تحریمها به میان آورده‌اند و تصور کرده‌اند، تحریمهای آنها بر روحیه خادمان ملت ایران تأثیری خواهد داشت.

جوانترین وزیر کابینه دوازدهم گفت: لازم دیدم یادآوری کنم آنچه همواره باعث افتخار و قوام نظام جمهوری اسلامی در برهه‌های مختلف از جنگ تحمیلی تا تحریمهای سنگین اقتصادی و تهاجمات فرهنگی بوده، حمایت همه‌جانبه مردم و دلدادگی آنها به کشورشان، دینشان و وفاداری به رهبری آن بوده است.

وی افزود: بدخواهان بدانند تا نظام اسلامی مستظهر به حمایت ملت است، نخواهند توانست حتی با پیشرفته‌ترین تکنولوژیها نیز گزندی به این ملت وارد کنند و ما مسئولین هم باید همواره خادم و قدردان این ملت شریف باشیم و به جای افزودن به دغدغه‌های آنها، گره از مشکلات آنها باز کنیم و بر آنها نیفزاییم.

آذری جهرمی در پایان عنوان کرد: ضمن تشکر از دوستان رسانه‌ای که با طنزهای مختلف در این ایام به نقادی یا حتی تخریب بنده پرداختند، تقاضا دارم برای یک‌بار هم که شده به مرور قوانین و مقررات کشور در عرصه پالایش فضای مجازی و شرح مسئولیت هر یک از دستگاه‌ها در برابر این مقررات بپردازند و اگر اشکالی وجود دارد با شفاف‌سازی و از طریق دستگاه قانون‌گذاری کشور به پیگیری راه‌حل‌ها بپردازند.
کد مطلب: 51612
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Russian Federation
تلگرام 40 میلیون کاربر در ایران دارد. خیلی ها از این راه صنایع دستی خود را میفروشند خیلی ها خدمات دیگر ارائه میکنند، خیلی ها دور از خانه با خانواده های خود ارتباط برقرار میکنند. ریشه اعتراضات اخیر ناراضایتی بود نه ف، فیلتر تلگرام فقط به نارضایتی ها دامن میزند. به جای پاک کردن صورت مسئله مشکلات مردم رو حل کنید.
feedback
Iran, Islamic Republic of
شما وزیر ارتباطات هستید، هر اتفاقی بیافتد مقصر شما هستید اگر وزیر نیستید پس استعفا بدهید
feedback
Iran, Islamic Republic of
مملکت گل و بلبل همین است دیگه
وزیر ارتباطات می گوید مرجع فیلتر کردن تلگرام ما نبودیم
لابد وزارت کشاورزی این مهم را بر عهده دارد
یا شاید هم وزارت نفت!!
بی خود که نیست که می خواهیم...........
ولش کن
یک چیزی می گویم ایتنا رو فیلتر می کنند
(شاید به دستور وزارت راه و شهرسازی!!!!!!!!!!!)
روح
feedback
Iran, Islamic Republic of
درود بر شما، عرض کنم خدمت شما که فکر میکنید فیلتر شبکه های اجتماعی واسه چیه، مشخصه برای ترسیدن از انتقال اطلاعات واقعی به مردم هست. چرا که وضعیت ایران خیلی خیلی بد شده از این رو دست اندر کاران اصلی حکومتی از اعتراضات مردم که حق واقعی مردم هست میترسن، میترسن که مردم مبادا قیام کنن! الان ببینید قیمت همه چیز تا 5 برابر افزایش پیدا کرده اگه آدم یه کم وجدان داشته باشه شب خوابش نمیبره اما میبینید همشون راحت میخوابن، مردم ایران مگه از شما چی میخوان؟ به خدا یه کم وضعیت اقتصاد خوب بود مردم اعتراض نمیکردن. شما اگه سیاست داشتید هم با آمریکا دوست بودید هم تحریم ها شکسته میشد. هیچ کشوری نمیگه مرگ بر فلان ، حداقل از گناهش بترسید یعنی چی مرگ بر فلان، انگار به یکی از دور فحش بدید چی میشه هیچ اتفاقی برای طرف نمیافته جز زیاد تر شدن گناه شما
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام