۰
plusresetminus
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۸

اطلاعات شخصی یک میلیارد هندی حراج شد: ۶ پوند!

ایتنا - این داده‌ها روی فضای ذخیره شده‌اند که از آن به عنوان بزرگ‌ترین پایگاه داده بیومتریک جهان یاد می‌شوند.
اطلاعات شخصی یک میلیارد هندی حراج شد: ۶ پوند!
بر اساس گزارش منتشر شده از سوی روزنامه «تریبون»، داده‌های شخصی متعلق به یک میلیارد شهروند هندی شامل اثر انگشت و اسکن عنبیه چشم آنها به قیمت ۶ پوند روی اینترنت حراج شد.

به گزارش ایتنا به نقل از سی‌ا‌ن‌ان، این داده‌ها روی فضایی ذخیره شده‌اند که از آن به عنوان بزرگ‌ترین پایگاه داده بیومتریک جهان یاد می‌شوند.
این پایگاه داده که Aadhaar نام دارد اطلاعاتی مانند عکس‌ها، اثر انگشت، اسکن عنبیه چشم و دیگر اطلاعات شخصی مهم مربوط به شهروندان هندی ار در خود جا داده است.

روزنامه هندی «تریبون» اعلام کرد هم‌اکنون روی اینترنت نرم‌افزاری فروخته می‌شود که به کاربران امکان می‌دهد به صورت جعلی کارت‌های ورود به سیستم Aadhaar را در اختیار بگیرند.
این کارت‌ها نشانه‌های شناسایی ویژه در اختیار دارند و مردم هند بر اساس آن خدمات دولتی از جمله غذای رایگان دریافت می‌کنند.

به هر حال سازمان تشخیص هویت انحصاری هند (UIDAI) که مدیریت مرکز داده Aadhaar را برعهده دارد با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد که از طریق جست‌وجوهای اینترنتی فقط به بخش محدودی از اطلاعات می‌توان دسترسی داشت و تنها مقامات دولتی هند می‌توانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.
 
 
کد مطلب: 51598
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام