۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۵

هک شدن اسپیکرهای بی‌سیم

ایتنا -با هک شدن این بلندگوها پخش موسیقی بدون اجازه کاربر از طریق آنها ممکن می شود و هکرها می‌توانند به درون شبکه وای.فای مورد استفاده کاربران نفوذ کنند.
هک شدن اسپیکرهای بی‌سیم

محققان شرکت امنیتی «ترندمیکرو» آسیب‌پذیری خطرناکی را در بلندگوهای بی‌سیم سونوس شناسایی کرده اند که به هکرها امکان می‌دهد از این بلندگوها به اشکال مختلف سواستفاده کنند.
 
به گزارش ایتنا از مهر، ضعف امنیتی یادشده به گونه‌ای است که با اسکن کردن آنلاین شبکه‌های وای.فای می‌توان بلندگوهای بی‌سیم سونوس را شناسایی کرد و سپس از همین طریق آنها و همین طور شبکه وای.فای متصل به آنها را مورد سواستفاده قرار داد.

هکرها با کنترل بلندگوهای بی‌سیم یادشده می‌توانند به وسایل سازگار با گوگل هوم و الکسا نیز دسترسی پیدا کنند و فرامین مد نظر خود را بر روی آنها هم اجرا کنند.
از این روش می توان برای پخش صداهای آزاردهنده از طریق بلندگوهای هوشمند مانند صدای گریه بچه یا شکسته شدن شیشه در نیمه‌های شب استفاده کرد و ساکنان یک خانه را دچار ترس و وحشت کرد.
کارشناسان امنیتی می‌گویند این مشکل تنها در ۲ تا ۵ هزار واحد از بلندگوهای تولیدی سونوس وجود دارد. شرکت سازنده هم یک وصله امنیتی نرم‌افزاری برای برطرف کردن آسیب‌پذیری یادشده عرضه کرده است.
کد مطلب: 51527
برچسب ها: اسپیکر هکر
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام