۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۱

پایان پشتیبانی واتس‌اپ از سیستم‌های عامل قدیمی

ایتنا- نرم‌افزار پیام‌رسان واتس‌اپ به‌زودی پشتیبانی خود از سیستم‌عامل‌های قدیمی نظیر ویندوزفون و سیمبین را لغو خواهد کرد.
پایان پشتیبانی واتس‌اپ از سیستم‌های عامل قدیمی
نرم‌افزار پیام‌رسان مشهور واتس‌اپ به‌زودی پشتیبانی از سیستم‌‌عامل‌های قدیمی نظیر ویندوزفون و سیمبین را لغو خواهد کرد.
 
به گزارش ایتنا از رایورز واتس‌اپ به‌عنوان یکی از پیام‌رسان‌های محبوب با در اختیار داشتن حدود یک میلیارد کاربر در سال 2014 میلادی توسط فیس‌بوک خریداری شد.
 
این نرم‌افزار در حال حاضر علاوه بر سیسم‌های عامل رایج، بر روی دستگاه‌های نوکیا سیمبین اس 60، سیستم‌‌عامل بلک‌بری و بلک‌بری 10، ویندوزفون 8.0 و نوکیا اس 40 نیز کار می‌کند.
با این‌ وجود، سیاستگذاران این نرم‌افزار تصمیم گرفته‌اند از 31 دسامبر، پشتیبانی این نرم‌افزار از سیستم‌‌عامل‌های سیمبین، ویندوزفون و بلک‌بری را قطع و بروزرسانی جدیدی برای آنها عرضه نکنند.
 
بر اساس اظهارات این مقامات، تصمیم‌گیری در این رابطه، هرچند برای آنها بسیار دشوار بوده است، اما برای ارائه راهکارهای بهتر جهت ارتباطی مؤثرتر میان کاربران این نرم‌افزار پیام‌رسان، تصمیم یادشده به‌درستی اتخاذ شده است.
 
شایان ذکر است، کاربرانی که از اندروید نسخه 2.3.7 و پیشتر استفاده می‌کنند نیز از این خطر مصون نمانده و پشتیبانی از آنها تا 1 فوریه سال 2020 انجام خواهد شد.
 
چنانچه یکی از کاربران این نرم‌افزار هستید و از دستگاه‌های مبتنی بر سیستم‌های عامل فوق استفاده می‌کنید، بهتر است به‌زودی دستگاه خود را با دستگاهی جدیدتر جایگزین نمایید.
 
بدین‌ترتیب می‌توان شاهد سقوط بیشتر ویندوزفون در بازار مصرف نیز بود، چرا که بسیاری از دستگاه‌هایی که با پایان پشتیبانی واتس‌اپ روبرو شده‌اند، از سیستم‌عامل مایکروسافت استفاده می‌نمودند.
کد مطلب: 51497
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است