۰
plusresetminus
شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۰۰

۸۱ درصد سازمان‌ها به دنبال استخدام کارمندان امنیتی بیشتر

ایتنا - 81 درصد سازمان‌ها پیش‌بینی کرده‌اند که در سال جدید میلادی تعداد کارمندان خود را در بخش امنیت دیجیتالی افزایش می‌دهند.
۸۱ درصد سازمان‌ها به دنبال استخدام کارمندان امنیتی بیشتر
رشد و گسترش شرکت‌ها و بکارگیری ابزارهای آی‌تی (اعم از نرم‌افزار و سخت‌افزار) از سوی آنها، در کنار تسهیلات و امکاناتی که برایشان فراهم می‌آورد، لزوم توجه بیشتر به مقوله امنیت را نیز حیاتی می‌کند، اما بررسی‌ها و تحقیقات میدانی اخیر نشان داده که در شرکت‌ها و سازمان‌ها، خلاء و کمبود نیروی زبده در این حوزه، یک چالش عمده برای سازمان‌ها به شمار می‌آید که می‌تواند مخاطرات فراوانی را در کسب‌وکار آنها به دنبال داشته باشد.
از همین روست که به دنبال دسترسی اندک به کارمندان ماهر و افزایش خطرات امنیتی برای سازمان‌ها، کارشناسان امنیت سایبری خواستار گسترش هرچه بیشتر آموزش‌های کاربردی و بهبود برنامه‌های کارآموزی مرتبط با فضای سایبری در سازمان‌ها شده‌اند.
البته بر اساس واقعیات، سازمان‌ها ناگزیر به مواجهه واقع‌بینانه و مثبت با این خطرات هستند.

به گزارش ایتنا از رایورز آخرین بررسی‌های صورت گرفته توسط شرکت‌های امنیتی نشان داد، 81 درصد سازمان‌ها پیش‌بینی کرده‌اند که در سال جدید میلادی، تعداد کارمندان خود را در بخش امنیت دیجیتالی افزایش می‌دهند و در مقابل، 16 درصد آنها بر این باور بودند که تعداد کارمندان آنها در این بخش کافی است و بنابراین نیازی به جذب کارمندان بیشتر ندارند.

«تیم هولمن» مدیر اجرایی شرکت مشاوره امنیتی 2-Sec‌ در این خصوص گفت: «درخواست برای استخدام کارمندانی که مهارت‌های مرتبط با امنیت سایبری دارند به میزان قابل ملاحظه‌ای بالا رفته است. هزینه مواجهه با مشکلات سایبری تنها یکی از عواملی محسوب می‌شود که این مراکز را مجاب می‌کند کارمندان بیشتر استخدام کنند و این در حالی است که بخش اعظم آنها همچنان برای دفاع از خود در مقابل حملات سایبری ابراز ناتوانی می‌کنند.»
 

لازم به ذکر است طی سال 2017 میلادی تعداد زیادی حملات سایبری گسترده به ثبت رسید که کاربران جهانی را با مشکل مواجه نمود. به عنوان مثال، در ماه مارس اپراتور موبایلی Three با یک حمله سایبری مواجه شد و اطلاعات 200 هزار کاربر آن به سرقت رفت.
در ماه آپریل نیز شرکت سرمایه‌گذاری Wonga اعلام کرد اطلاعات بیش از 250 هزار کاربر آن سرقت شده است و وزارت بهداشت بریتانیا نیز با حمله گسترده باج‌افزارها و قفل شدن اطلاعات بیماران مواجه شد.

بدین‌ترتیب اکنون بیش از گذشته، نیاز به سرمایه‌گذاری در زمینه نیروی انسانی در حوزه امنیت، برای مدیریت شرکت‌ها ملموس شده است.
کد مطلب: 51462
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام