۲
۰
plusresetminus
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۶

افزایش ظرفیت اینترنت داخلی

ایتنا - مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از افزایش نزدیک به ۲.۵ برابری ظرفیت شبکه اینترنت داخلی (IP) و رسیدن به ۱۵ ترابیت برثانیه ظرف یکسال آینده خبر داد.
افزایش ظرفیت اینترنت داخلی
 
صادق عباسی شاهکوه با اشاره به اولویت‌های اصلی شرکت ارتباطات زیرساخت برای ارتقای این شبکه، از افزایش ظرفیت شبکه انتقال کشور از ۱۵.۳ به ۲۴ ترابیت و شبکه IP کشور از ۶.۸ به ۱۵ ترابیت برثانیه تا یک سال آینده خبر داد.

به گزارش ایتنا از مهر، وی با اشاره به هدفگذاری برنامه ششم توسعه برای رسیدن به ظرفیت ۳۰ ترابیت برثانیه در ترانزیت ارتباطات بین‌الملل، گفت: ایران دارای مزیت جغرافیایی هاب منطقه ای زیرساخت است و با وجودی که کشورهای منطقه در این حوزه اقداماتی انجام داده اند اما هنوز برای ایجاد هاب منطقه‌ای فرصت باقی است.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت اضافه کرد: برای رسیدن به اهداف برنامه ششم در حوزه ترانزیت و اجرایی کردن آن، شرکتی در این حوزه تشکیل می شود که از طریق بازاریابی منطقه‌ای و تمرکز در این حوزه به اهداف مدنظر برسیم.
عباسی شاهکوه با اشاره به بندهای ابلاغی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حکم انتصاب وی به سمت مدیرعامل شرکت زیرساخت، آزاد سازی فعالیت‌های این شرکت را یکی از این وظایف عنوان کرد و افزود: در این حوزه تا جایی که به اختیارات حاکمیتی خدشه‌ای وارد نشود به سمت خصوصی کردن امور می‌رویم و به همین منظور در حوزه مکالمات بین‌الملل (Voice ) تا یک سال آینده اقداماتی برای آزاد سازی در برنامه داریم.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه در سال های برنامه ششم توسعه، هر ساله بازار این حوزه باید رشدی معادل ۱۹.۴ درصد داشته باشد خاطرنشان کرد: بعد از ۵ سال این بازار باید به رشد ۲.۵ برابری برسد و در حوزه زیرساخت تا پایان برنامه، ۸۰ درصد خانوارها به شبکه پهن باند متصل شده و امکان ارائه اینترنت با سرعت ۲۰ مگابیت برثانیه وجود داشته باشد.

وی نصب و راه اندازی پروژه انتقال و تدبیر، اجرای طرح IP ، افزایش ظرفیت ترانزیت و آزاد سازی صوت بین الملل و واگذاری فیبرتاریک را از برنامه های در دست اقدام شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود ظرفیت ترانزیت در حوزه بین الملل از ۱.۱ ترابیت در پایان آبان ماه به دوبرابر وضع موجود تا پایان سال آینده برسد.در بحث افزایش ظرفیت IP داخلی نیز با انجام پروژه های در دست اقدام از ظرفیت ۶.۸ ترابیت برثانیه به حدود ۱۵ترابیت می‌رسیم.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از ارتقای شبکه انتقال کشور از ۱۵.۳ به ۲۴ ترابیت تا یک سال آینده خبر داد و اظهار کرد : در حال حاضر در کشور حدود ۶۶ هزار کیلومتر فیبرنوری وجود دارد که با افزایش ۴ هزار کیلومتری تا یک سال آینده، شبکه فیبر زیرساخت به هم متصل و تکمیل می‌شود.
کد مطلب: 51456
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
خوب استفاده کاربران اینترنت از هاست های داخلی را نامحدود کنید به علاوه تمام سایت های بزرگ دنیا مثل یوتیوب و فیس بوک و توییتر و گوگل و اینستاگرام و سایت های پراستفداه در ایران مثل تلگرام و واتس آپ و ... را در ایران حداقل CDN کنید تا مشکلات حل شود
فیبرنوری کردن خطوط اینترنت فراموش نشود
feedback
Iran, Islamic Republic of
در غیر این صورت اینترانت داخلی به هیچ دردی نمیخورد و تنها هزینه اضافه هست
نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است