کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

چگونه می‌توان از نوتیفیکیشن‌های فیس‌بوک رهایی یافت؟

2 دی 1396 ساعت 15:42

ایتنا - فیسبوک کماکان کاربران خود را دارد و نوتیفیکشن‌های آن برای کسانی هم که از آن استفاده چندانی ندارند، ارسال می‌شود.نوتیفیکیشن‌های فیسبوک از طریق ایمیل، دستگاه‌های هوشمند یا حتی صفحه دسکتاپ به شما تلنگر می‌زند. این موضوع می‌تواند تمرکز شما را حین رسیدگی به کارهای آنلاین بهم بزند و باعث آشفتگی خاطر شما شود.

به گزارش ایتنا از کسپرسکی آنلاین، درست است که استفاده از فیس‌بوک همانند قبل نیست و میزان محبوبیت این شبکه اجتماعی از قبل کمتر شده است، اما فیسبوک کماکان کاربران خود را دارد و نوتیفیکشن‌های آن برای کسانی هم که از آن استفاده چندانی ندارند، ارسال می‌شود. نگران نباشید، بدیهی است که برای این مشکل نیز راه‌حلی وجود داشته باشد. با ما همراه باشید تا در ادامه به شما نحوه بی‌صدا کردن و عدم دریافت نوتیفیکشین‌ها را آموزش دهیم.

  1.  نوتیفیکیشن‌های نسخه دسکتاپ
برای رفتن به بخش نوتیفیکشن‌ها در نسخه دسکتاپ خود به تنظیمات مراجعه کنید و در منوی سمت چپ Notifications را انتخاب نمایید. اگر این بخش را در گذشته تنظیم نکرده اید، برای تغییر روی تک تک آنها کلیک و آنها را ویرایش نمایید.

در این قسمت شما لیستی طولانی از دسته بندی نوتیفیکیشن‌ها مشاهده خواهید نمود که بر اساس نوع محتوا (تولدها، برچسب‌ها، فعالیت‌های گروهی و غیره ) تفکیک شده است. برای شروع، شما می‌توانید انتخاب کنید که آیا می خواهید اطلاعیه‌ها و پیام‌ها را با هشدار صوتی دریافت کنید یا خیر.

یک خط که به پایین بروید گزینه  Activity that involves you (تنها آیتمی در تنظیمات فیس‌بوک که قادر به تغییر آن نخواهید بود) را مشاهده می‌کنید. این نوتیفیکشن زمانی که کسی شما را تگ کند یا نظر خود را در قالب کامنت بر روی پست شما بگذارد، دریافت می‌شود. این نوتیفیکیشن‌ها در این قسمت کاربرد بسیاری دارند زیرا که مواردی هستند که ما قصد داریم تا آنها را دنبال کنیم.

برای تولد دوستان و اطرافیان نزدیک خود شما می توانید نوتیفیکیشن‌ها را روشن بگذارید. در این صورت در روز تولد آنها شما از آن روز مطلع می‌شوید. شما می‌توانید این ویژگی را روشن یا خاموش بگذارید.

تنظیم نوتیفیکیشن‌ها درباره ویدئوهای لایو به عهده شما می‌باشد. به طور پیش فرض این نوتیفیکیشن‌ها روشن هستند، شما نه تنها نوتیفیکشن‌های مربوط به لایو استریمینگ دوستان خود یا جوامعی که در آنها عضو شده‌اید را دریافت می‌کنید بلکه توصیه‌های فیس بوک را دریافت خواهید کرد.

اگر می‌خواهید نوتیفیکیشن‌های کمتری دریافت نمایید اما ویدئوهای لایو یا همان زنده دوستان خود را از دست ندهید، گزینه Suggestions off را انتخاب نمایید. پس از خاموش کردن این مورد تنها نوتیفیکیشن‌های ویدئوهای زنده از دوستان و گروه‌هایی که در آنها عضو شده اید را دریافت خواهید نمود. اگر شما مایل نیستید که ویدئوی زنده‌ای مشاهده کنید، تمام موارد را خاموش نمایید.

شما می‌توانید به صورت جداگانه مواردی که می‌خواهید در مورد پست‌ها و عکس‌های برچسب شده دریافت کنید را تنظیم کنید:
از دوستان خود، دوست دوستان شما و دوستان آنها و یا همه آنها.

در این قسمت شما می‌توانید تمام رویدادهایی که قصد دارید که برای شما یادآوری شود را انتخاب نمایید.
 
  1.   نوتیفیکیشن‌های اپلیکیشن‌های موبایل
بسیاری از کاربران موبایل علاقه‌ای به اپلیکیشن موبایلی فیس بوک ندارند زیرا آنها هیچ تمایلی به غرق شدن تلفن‌های خود در نوتیفیکیشن‌های مکرر فیسبوک ندارند. اما این موارد قابل تنظیم هستند و شما می توانید آن ها را به هر شکلی که مایل هستید، دریافت کنید.

تنظیمات اپلیکیشن کمی متفاوت است. برای کسانی که از رسانه های اجتماعی استفاده ی کنند عمدتا رابط کاربری روی گوشی‌های هوشمند آنها وجود دارد. برای این کار به تنظیمات نوتیفیکیشن‌ها بروید، روی آیکون تنظیمات در گوشه ی سمت راست بالا بزنید و Help & Settings را اسکرول کنید.

در بخش Notification Settings، همانطور که در نسخه دسکتاپ گفتیم، نوتیفیکیشن‌های دریافتی شما به صورت تئوری دسته بندی می‌شوند. با ضربه زدن بر روی هر یک از موارد (به عنوان مثال، فعالیتی که شامل شما می‌شود) می‌توانید ایمیل ها، نوتیفیکیشن‌های اس.ام.اس را برای هر یک از آنها خاموش یا روشن کنید.

با ضربه زدن بر روی نوتیفیکیشن‌ها می‌توانید انتخاب کنید که آیا آنها را می‌خواهید یا خیر. یا آیا می‌خواهید که آنها به صورت لرزشی، با صدا یا با نور LED دریافت کنید یا خیر.
 
  1.   نوتیفیکیشن‌های ایمیل
ایمیل‌های اسپم شده فیسبوک بخش بسیار زیادی از ایمیل‌های کاربران را در بر می‌گیرد. قطعا بسیاری از آن‌ها را بی‌پاسخ و نخوانده رها کرده‌اید و تنها باعث پر کردن حجم ایمیل شما می‌شوند. به عنوان مثال شاید خوشایند شما باشد که روز تولد دوستان شما برای شما در قالب نوتیفیکیشن ارسال گردد و از آن باخبر شوید اما در بسیاری از موارد هرگز خواستار آنها نخواهید بود.

به صورت پیش فرض، تمام نوتیفیکیشن‌ها برای شما ارسال می‌شوند اما شاید تنها تمایل به دریافت برخی از آنها را داشته باشید. راه دیگری وجود دارد که بتوانید تمام نوتیفیکیشن‌ها را دسته‌بندی و هرکدام را که می‌خواهید فعال سازید. مطابق عکس زیر این کار را انجام دهید.

نسبت به نسخه دسکتاپ، تنظیم آدرس ایمیل کمی متفاوت است. امکان لغو بروزرسانی در برنامه وجود ندارد اما شما می‌توانید در این مورد خصوصی سازی را انجام دهید.

شما همچنین می توانید نوتیفیکیشن‌های شخصی برای نظرات در ویدئوهای زنده و اطلاعیه‌های مربوط به پیشنهادات تبلیغاتی را تغییر دهید.

نوتیفیکیشن‌ها به صورت تئوری دسته بندی می‌شوند، بنابراین با تنظیم آنها برخی موارد در فیسبوک تغییر می‌دهد. در حالیکه این تغییرات را اعمال می‌کنید، فراموش نکنید که تنظیمات امنیتی و خصوصی را در صفحه‌ فیس‌بوک خود پیکربندی کنید.
 


کد مطلب: 51428

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/51428/چگونه-می-توان-نوتیفیکیشن-های-فیس-بوک-رهایی-یافت

ايتنا
  https://www.itna.ir